| BuBuGirL a întrebat:

Vreau si eu cateva idei de carti de aventura dar cu maxim 300 de pagini. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| DeeaOcHiSoRyCaPrUi a răspuns:

Buna! "Cele noua vieti ale lui Chloe King"( e f frumoasa cartea asta),
"Un yankeu la curtea regelui Arthur", "Secretul crucii de la Hendaye", "Cinci saptamani in balon", "Aventurile a trei rusi si trei englezi in Africa australa","Disparuta fara urma"(are 464 de pag, dar e frumoasa).

| BuBuGirL explică (pentru DeeaOcHiSoRyCaPrUi):

Multumesc pentru raspuns. Mi-a fost de folos. Prima carte imi place. Am citit cateva despre ea pe net si m-a fascinat. :*

5 răspunsuri:
| ANAHsneaman a răspuns:

Contele de munte cristofor, 1001de nopti (cartea nu filmul)

| Archangells a răspuns:

Dan Brown-Ingeri si demoni, Codul lui Da Vinci.

| Smiley923 a răspuns:

Calatorie spre Centrul Pamantului de Jules Verne
Copiii capitanului Grant(2 carti) de Jules Verne
20000 de leghe sub mari de Jules Verne

| Ellaaaaaa a răspuns:

Tocmai am terminat de citit o carte numita "Noptile bestiei". este de aventura... putin de groaza.si romantica.la sfarsit.si are 287 de pagini.mi.e chiar mi.a placut.am citit prima pagina si nu m.am mai putut opri.o carte nu foarte cunoscuta dar foarte interesantaa:d Sper sa o gasesti si sa o citestibig grin Merita. Daca vrei detalii [autor, cum arata, unde o poti gasi] baga in lista de mess ella. yoo57:d. Sper ca te.am ajutatbatting eyelashes