| Simple Girl:X a întrebat:

Vreau si eu niste site-uri de unde pot invata limbi straine singura...de ex franceza, engleza, spaniola, italiana.km astea as vrea sa le stiubig grin

Răspuns Câştigător
| xxdaianaxx a răspuns:

Http://www.internetpolyglot.com/ sau google translate

5 răspunsuri:
| karellen a răspuns:

Http://www.livemocha.com/
mie mi s-a parut cel mai bun.

| Iuliaana a răspuns:

Mai bine a`i cumpara reviste care au cd`uri ce te invata limbi straine. Sunt mai eficiente
fundita?happy

| rotaruia a răspuns:

Decat cu site-urile, cel mai bine inveti limba straina dupa un program special. Tell me more m-i se pare mie cel mai bun.
"http://www.warez-bb.org/viewtopic.php?t=1324719&highlight="
de aici il poti descarca pe cel pentru limba franceza

| DanielJackson a răspuns:

Le sti deja, le ai in cap, ca niste fisiere. trebuie doar sa le accesezi. uita-te la niste filme in limbile enumerate de tine, concentreaza-te pe ce auzi si vezi daca intelegi ceva. la inceput insa iti recomand sa citesti subtitrarile in paralel cu ce zic actorii in film, apoi treptat, renunti sa mai urmaresti subtitrarea si te bazezi doar pe ce auzi. desi e posibil sa nu reusesti, din lipsa rabdarii, totusi eu iti zic bafta!