| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu un inceput pentru o compunere cu titlul O zi la vanatoare Aveti idei?

17 răspunsuri:
| Deea a răspuns:

Era o zi obisnuita de vara.

| Deea a răspuns:

Pai atunci : Era o zi obisnuita de iarna laughing

| ionikutza a răspuns:

Intra pe acest site sunt multe compuneri pe el si poate te ajuta sa te inspiri:www.compunere.ro sau www.compuneri.ro vezi care merge ca nici eu nu am mai intrat de mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da-i un tel. lui Tiriac, se pricepe!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tare faza cu TIRIAC miletyn. SI Bouble vanatoarea de iepuri se tine iarna(bine intr-un fel e si vina mea ca nnu am precizat)playboydenisa mersi mult la toti ci sasti ca nu sunt cu picioarele pe pamantlaughing sunt cu cap-n noooori laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vinatoare de melci?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intro zi de iarna am pornit la vanatoare sa luam are curat, eu si cu prietenii mei...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu proasto da si ce inseamna coarnele si fata aia de la avatar

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau si eu o compunere cu titlul educatie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau un titlu pentru o compunere educativa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau compunere cu i zi obisnuita datim o parere:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sper ca asta te va ajuta:
Era o zi obisnuita de primavara.Prin padure se auzeau glasurile cristaline ale pasarilor. In aer plutea un miros placut.Cine putea aduce o asa mireasma? Iarba proaspata!
Iepuroaica isi chema puii in cuib. Ursoaica se uita cu drag la puii ei. Dormeau pe spate cu labutele in sus. Cine putea sa fie mai frumos?
Puiul de caprioara mergea prin padure trist si ingandurat. Ajunsese pe marginea apei. Ii era sete. Uitandu-se in apa, vedea tot ceea ce se intamplase cu ceva timp in urma.
Sta cu mama lui la marginea padurii. Aceasta il dezmierda cu dragoste. Mama lui nu mai era acum cu el, fusese sfasiata de lup. Mugetul ei de durere ii lasase puiului o durere in suflet. Ii era foarte dor de ea.Se simtea singur, desi era iubit de toate animalele.Incerca sa se obisnuieasca cu noua lui viata, dar se gandea ca i-ar fi fost mai bine daca era alaturi de mama lui. Cand va veni iarna se va duce la casa padurarului sau sus pe tancurile de stanca, asa cum ii promisese o caprioara, ca-l va duce ea.Acolo va fi ingrijit si ferit de orice primajdie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti incepe astfel.Intr-o zi am fost la vanatoare si...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am nici o idee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aia cu capul in nori laughing
vanatorii aia cruzi au impuscat mama unor cerbi laughing
si dupa asta se mandreau cu coarnele laughing
femela de cerb nu are coarne laughing
mare jmecherie laughing
voi aveti 12 ani nici unul nu s-a gandit sa zica mi-am luat cainii pusca din cui si am pornit catre padure si pana sa ajung m-au prins cei de la politie (sau ocolul silvic ) ca nu am autorizatie si m-am ales cu dosar penal si gata laughing
pun pariu ca o sa ii placa profesoarei laughing))

| ovidiumt a răspuns:

As vre si eu unu

| alleeexandrra a răspuns:

E din caietul de vacanta pentru clasa aVIa? si eu il am big grin