| Nicky06 a întrebat:

A carui dintre voi mama si tata au acelasi nume ca si voi, care nume? (nume nu prenume)

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| MeGustaaaaa a răspuns:

Ambiilaughing...De exemplu:
Ioana Popescu: Ioana=PRENUME
Popescu=NUME
Ai inteles? Deci, nume..Hamm, ambiilaughing... Poate vrei sa spui PRENUME, atunci tatal si fratele meu au acelasi nume. Funda?

| raluk27 a răspuns:

Avand in vedere ca in majoritatea cazurilor, tata+mama+copilul/copiii= famile, e logic ca toti sa poarte acelasi nume. Doar daca la casatorie, fiecare dintre parinti si-a pastrat numele, iar copiii au numele tatalui.

| Niiiicu a răspuns:

Mama si soramea au acelasi nume:dhappy

| mihaela2808 a răspuns:

Poate vrei sa spui prenume nu nume.Ca normal daca sunt casatoriti ca au acelasi nume de familie. Ce intrebare prosteasca.

| kathyangel a răspuns:

Ciudata intrebare.Acum nu stiu exact la ce te referi. Poate nu ai intele tu bine, pentru ca nume =numele de familie iar prenume=numele pe care il porti. Nu vreau s ate superi, poate tu ai intles, nu stiu. Dar cam peste tot parintii si copii au acelasi nume, iar prenume altul.Eu am prenumele tatalui meu, al doilea nume al meu pus la feminin.Pe tata il cheama Adrian si pe mine Adriana.happy

| alex1135 a răspuns:

La mine.