| Nicolae131 a întrebat:

Acum 1 an am incercat sa imi fac o relatie si fata nu ma placea si am incercat cu alta si nici a 2 nu ma placea, apoi am intrat in depresie si nu am mai avut curaj sa cunosc fete din cauza fricii ca daca nu ma plac. Acum dupa o perioada de aproape 1 an in care nu am mai vorbit cu nici o fata vreau sa incerc din nou dar imi este frica de esec din nou.Ce sa fac daca sunt refuzat de fete? Sa tot incerc sau cum sa fac sa nu intru in depresie, daca mai trec prin esecuri?

Răspuns Apreciat de Editori
| Amis a răspuns:

" Tu ai iubi un om ca tine? " Pune-ti întrebarea asta, analizează-te. Răspunde-ti cu sinceritate, gândește-te la ceea ce ai făcut greșit, ceea ce poți schimba și dacă consideri că e necesar.
Oamenii au multe criterii, sunt atrași de fel și fel de lucruri, și resping altele.
Oricum, sfatul meu este sa nu te mai pripesti. Nu te mai arunca orbește după orice tipă, și limitează-ti așteptările, idealurile.
Dacă pentru tine contează mai mult doar sa ai o relație cu " o tipă ", atunci las-o baltă.
Caută persoane ca tine, uită-te după ceea ce te atrage și din alte puncte de vedere, nu doar fizic.
Ai răbdare, încearcă să asculți, să înțelegi și să comunici.
Ah, și cel mai important: fii tu, fă ceea ce simți, însă nu îți impune ceva ce nu ai face in mod normal, ceva ce nu simți că merită să încerci. Până la urmă nu ai vrea sa pari fals, ipocrit sau mincinos.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu mori daca incerci din nou. Regreti daca nu incerci

| Violleta2022 a răspuns:

Ceva in comportamentul, vocabularul sau hainele tale, pun fetele pe fuga.
Auto-analizeaza-te si vezi ce este in neregula cu tine, ori intreba-ti prietenii, la modul cel mai sincer, ce li e pare ciudat sau nepotrivit la tine.

| Crackman a răspuns:

Obsa este, i atata de des încât nu o sa mai conteze
Nu ai de ce sa fi depresiv
În special ca ele pierd nu tu asa ca mergi pana găsești ceva potrivit ție