| DonJuanWannabe a întrebat:

In relatiile mele au facut mereu primul pas fetele, sunt un baiat dragut dar lipsit de incredere, rusinos, fricos.

Pana acum a fost ok dar acum sunt cls. 12-a si imi place o tipa din scoala, cu 1 an mai mica. O vad destul de des pe hol si mi-am propus sa-i arunc priviri (ca sa isi dea seama ca o plac) dar nici asta nu prea imi iese.

O am pe facebook si tare as vrea sa o abordez acolo, sa ies din mediocritatea asta, sa nu mai fiu rusionos... dar chiar nu stiu cum sa intru cu ea in vorba sau daca am o idee mi-e frica sa nu fiu refuzat si sa ma fac de ras in scoala.

Lumea zice sa fiu eu insumi, dar eu insumi de obicei nu abordez fete. Deja e o chestiune de viitor, trebuie sa trec pragul asta al fricii de esec.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Tu chiar crezi ca rolul tau este acela de a sta cu burta la soare si cu pixul ridicat si fetele sa dea navala? La varsta pe care o ai ar trebui sa stii ca totusi fetele doresc sa fie curtate, sa fie cucerite si nu pe facebook. E timpul sa inveti sa lupti sa fii barbat. Iata, nici aici nu ai fost in stare sa pui o amarata de intrebare!

| AdevarulDoare a răspuns:

Cauta prieteni comuni, roaga-i sa a faca cunostinta, si de acolo incepeti sa va apropiati, dr nu brusc. Apoi sa zicm ca mergeti undeva mai multi prieteni, o prinzi intr-un moment singura si ii spui ce ai pe suflet. La un prieten de-al meu a mers big grin tongue Noroc!winking

| GinglindSummer a răspuns:

Esti baiat! fa-o si gata! La urma urmei dc sa te faci rusine? pentru ca ai demonstrat barbatia si ai facut primul pas? Poate si ea te place? nu ai cum sa stii.Scirei ceva pe fb si o sa vezi cum iti raspunde... deja mai departe vezi daca merita sa actionezi. Daca merita dupa ce vrb pe fb cind o vezi in scoala saluto intreab-o ce mai face. glumeste)

| TequilaXD a răspuns:

Daca la 18 ani ai problemele astea ori esti un copil care ai stat in fata pc-ului toata viata ori ai crescut in soba

| DonJuanWannabe explică (pentru TequilaXD):

Hai ba ma lasi? Rotund esti si tu pe net. Eu macar am fost sincer si am cerut ajutorul, nu inteleg de ce judeci, fiecare e asa cum l-a lasat Dumnezeu. O frumusete oi fi si tu!