| BIS99 a întrebat:

Adopt o femelă de Ciobănesc German, Husky sau Malamut de Alaska în Iaşi. Dacă aveţi una lăsaţi numărul vostru de telefon. Să nu aibă mai mult de 6 ani şi să nu fie corcitură, să fie rasă pură.

7 răspunsuri:
| BIS99 explică (pentru pyma):

Merci, dar am văzut şi eu aceste anunţuri. Ciobănescul este deja dat, iar Huskyul este corcitură.

| pyma a răspuns (pentru BIS99):

De curiozitate, de ce vrei neapărat să fie de rasă?

| BIS99 explică (pentru pyma):

Nu eu vreau, tata. Şi cred că răspunsul este că dresajul se face mai uşor pe un câine de rasă, mai ales la rasele de mai sus, care sunt foarte inteligente. Eu am un Ciobănesc German, mascul, dar are 10 ani, i s-au lăsat urechile, şi nu cred că mai trăieşte mai mult de 5-7 ani. De aceea vreau să iau o căţea de rasă să facă pui, înţelegi? Fiindcă masculul meu este de rasă, cumpărat din Siberia când a fost bunicul meu acolo cu 125 de € (un chilipir părerea mea) big grin

Răspuns utilizator avertizat
| hop3 a răspuns:

Nu te intereseaza un mascul de 5 ani?

| BIS99 explică (pentru hop3):

Lasă numărul tău de telefon să mai vorbim big grin