| Theodora1234 a întrebat:

De mult timp am vrut sa imi cumpar un caine. Acum am ocazia, dar nu stiu ce rasa sa aleg. Care ar fi mai buna dintre: Husky, Ciobanesc de Berna, Samoyed, Golden Retriever, Malamut de Alaska, Labrador sau Ciobanesc German? (Mentionez ca stau la bloc)

Răspuns Câştigător
| Ađřıαηηα a răspuns:

Mie din tot ce ai mentionat tu mai sus imi place 3 rasebatting eyelashes
Husky love struck
Golden Retriever; x
Labrador happy
Daca stai la curte si ai spatiu destul iti recomand Husky sau daca stai la bloc iti recomand Retriever sau Labradorbatting eyelashes

| Ađřıαηηα a răspuns (pentru Ađřıαηηα):

Plac *winking Cred ca incep sa delirez de la somn laughing

Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Având în vedere că stai la bloc şi unele rase de pe "listă"sunt de talie mare, cel mai bine ar fi să salvezi viaţa unui mic căţeluş abandonat. poate nu o să fie de rasă, sau poate nu o să arate exact ca un Husky, dar îţi spun că şi el poate să îşi iubească stăpânul şi poate fi loial.winking ar fi şi o faptă bună.

| rey a răspuns:

Depinde de ce vrei sa ai.
sunt posesorul unui metis care este extrem de iubitor si fericit cand ma vede.
Mai am un ciobanesc german care executa ce spun si ma uimeste in fiecare zi cu abilitatile lui.
Dar cainele meu de suflet va ramane dobermann, desi nu imi permit unul si momentan fiind stundent nu pot sa-l ingrijesc.
Un caine deosebit si agresiv(daca il inveti este Rottweiler sau cum se scrie.
Cunosc indeaproape rasa Ciobanesc Romanesc Carpatin, este o rasa care adora sa se joace, cu o inepuizabila energie, deosebit de puternic si echilibrat, loial, ieftin.

| piTiCcu a răspuns:

Ciobanesc German...cel mai dragut cainewinking

| ovidiu8msn a răspuns:

Ia un maidanez. 1-este gratis 2- ai de unde alege. Eu asa mi-am luat caine.laughing

Răspuns utilizator avertizat
| emiliams a răspuns:

Buna
te rog sa vizualizezi exemplarele pe care le detin, cu mentiunea ca nu latra aiurea si daca mancarea este corespunzatoare nu le miroase blana si nu le cade decat normal.alegerea trebuie sa fie in totalitate a ta, dar iti pot spune ca de la un puiut pentru casa am ajuns sa infiintez o canisa pentru aceasta rasa deosebita.deci,recomand cu caldura ciobanescul de berna, un caine putin activ.relatii mai multe pot da la tel sau pe mail, site-ul fiind inca in constructie

| emiliams a răspuns:

Este destul de mult dar daca nu te-ai decis putem discuta vis-a-vis de ciobanesc de berna

| lizuca1998 a răspuns:

Daca stai la bloc eu zic sa nu iti iei caini de talie mare si nici caini foarte blanosi( cred ca mama ta s-ar supara daca ai lua in fiecare zi cate un gem de par de pe covoare). Caini de talie mare au nevoie de spatiu. Cainii pe care i-ai mentionat tu sunt foarte energici si o sa faca ravagii intr-un apartament. Mai gandeste-te. Ai putea sa iti iei un tekel, un beagle, un pekines... Sunt foarte dragalasi.

| Blondolina a răspuns:

Ciobanesc german :X