| semy a întrebat:

Ai mei se cearta non stop, ma sufoc nu mai rezist, si ma baga si pe mine in cearta lor, simt ca o iau razna, ce sa fac?

13 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Incearca sa pleci.Muta-te la liceu in alt oras, du-te pe la bunici. Ia-ti o pauza. Ceva de genul e si la mine, dar de la anul STOP!

| erik a răspuns:

Daca poti, iesi din casa.

| Denisa85 a răspuns:

Incearca sa nu te mai consumi atat de mult, citeste o carte sau fa orice activitate care sa nu te faca sa te gandesti ca dincolo de peretele camerei tale este un scandal "monstru", daca te baga si pe tine in cearta lor fara rost, e clar, simt nevoia sa se descarce pe cineva, si se descarca pe tine.
Incearca sa le explici cand sunt calmi amandoi, ca te-ai saturat si nu mai suporti atata scandal in jurul tau, acum de sarbatori trebuie sa fim mai buni, mai iertatori, nu sa ne certam si din cea mai mica prostie.
Sarbatori fericite!kiss

| Ciprian a răspuns:

Problema asta o am si eu. Fugi de acasa. Pe motiv ca nu mai suporti cearta lor. Se vor potoli.

| Zuzzy05 a răspuns:

Saracul de tinesad... spune-le ca e Craciunul, cea mai speciala sarbatoare si nu trebuie sa se certe ci sa fiti in perioada asta in buna intelegere si fericiti. Zi-le ca te afecteaza certurile lor si roaga-te la Dumnezeu sa iasa totul bine. Sper ca ti-am fost de ajutor cu un mic sfat!

| CapitanuSemafor a răspuns:

Amenintai ca te duci la protectia copiilor daca mai continua asa...

| cristianorudi7 a răspuns:

E deskisa fereastra?

nu stiu plk de acasa, spune si u cuiva

| Andreea14Bianca a răspuns:

Pai daca mai continua asa. fa si tu pe nepasatorul. Adica nu mai le raspunde la ce te intreaba. nu fa ce zic ei. Daca o sa mai se certe zile ca tu nu vrei sa fii acolo si sa ii auzi ia-ti bagajele du-te la bunici sau la matusa pana se calmeaza. Apoi daca o sa te intorci acasa nu stiu zile ca daca mai continua nu o sa te mai intorci deloc

| JustMe_8048 a răspuns:

Iai la bataie tu fa legea tu

| ingerash_1981 a răspuns:

Zi`le asa : Nu puteti sa va abtineti macar o zi? M`am saturat.

Sau mai bine inchide`te in camera ta.

| V3lCr0 a răspuns:

Incearca sa pleci din acel loc sa te duci nu stiu undeva pe afara la prieteni ca normal ca te baga si pe tine te folosesc ca scut asa ca mai bine fugi sau daca stai macar sa nu ti cu niciunu

| Roxana_4138 a răspuns:

Si eu am patit asta cu ai mei intr-un fel.Am trecut totul pe o hartie si le-am dat-o... dupa s-au potolit. Fugitul de acasa e o solutie de moment, dar dupa ce am scris hartia aia. A trecut un an si daca se cearta e sarbatoare

| geo_3990 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ei
pe rand, explica-le ce simti si poate vor intelege.bafta:*