| Th3AbSinTh3 a întrebat:

Cum sa rezist mai mult la inot? Anul trecut inotam si 500 m, iar acum simt ca ma sufoc dupa 50 de m laughing))
Am luat o pauza mai lunga, dar am continuat sa alerg, sa joc fotbal, nu am stat in casa degeaba

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine ca ai facut alte sporturi, dar din cauza pauzei lungi ti-ai pierdut antrenamentul, asa ca trebuie sa o iei de la capat. La alergat si la fotbal e una si la inot e alta, nu e acelasi tip de efort si nici nu folosesti muschii in acelasi mod.

| sasha898 a răspuns:

Pai tu nu ai inonat de anul trecut, E normal sa obosesti mai rapid la inceput. Continua sa meergi la inot si o sa apara si rezistenta.

| Th3AbSinTh3 explică (pentru Liciu_Darius_1975):

Nu, adica da, pasiv, cica e mai daunator asa, in ultimu timp am evitat barurile, s-a facut cald si stau numai afara