| Sara2 a întrebat:

Ajutor, am o stare de neliniste ca si cum urmeaza in cateva zile sa mi se intample ceva foarte grav, nu este de gluma, simt un gol mare si o neliniste care nu am simtit-o niciodata, am plans azi toata ziua dar nu imi explic de ce, simt ceva foarte ciudat in viitorul apropiat, ce ma sfatuiti sa fac pentru calmare? si pentru a gandi mai pozitiv? crying

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Munceste, vei trece peste gandurile rele si vei fi prea obosita ca sa mai plangi. Munca este cel mai bun tratament pentru anxietate, fiindca iti da o ocupatie si nu mai ai timp si putere sa faci scenarii.

| fabiola a răspuns:

Se mai intampla primavara cand e urata vremea! Dar se pare ca se va schimba curand, asa ca iesi in natura, permite-ti o placere.Ia un supliment de vitamine si minerale recomandat de medicul de familie, fa sport.Vei iesi din aceasta stare pentru ca viata este frumoasa, doar ca trebuie sa o vedem!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ai un dezechilibru chimic și ai nevoie de cineva să îți spună o soluție.

Așa am simțit și eu acum un an, un fel de depresie de o zi. Dacă persistă, poți apela la un psiholog care va decide dacă merită să te duci la un psihiatru pentru prescriere de antidepresive.

Nu e o rușine, mulți o pățesc, dar nu toți arată.

Răspuns utilizator avertizat
| SSWK a răspuns:

Ceea ce ai descris tu, pare a fi un atac de panica.
Posibil sa fi patit ceva rau in ultima perioada, un eveniment care te-a marcat?
Vorbeste cu cineva apropiat, descarca-te si s-ar putea sa te simti mai bine.
Daca nu, cauta ajutor specializat, nu-i nici o rusine.
Liniste sufleteasca iti doresc!

| aikman01 a răspuns:

Eu iti recomand sa iesi sa alergi... sa alergi asa ca si cum ai fugi de toate gandurile rele si de toate problemele ...pe mine ma ajuta chestia asta, incearca poate merge si la tine

| grasubuc a răspuns:

Vorbeste despre asta cu un prieten, cu parintii, cu cineva in care ai incredere. Fa sport, mananca sanatos, citeste despre depresie si daca nimic nu functioneaza, du-te la psiholog, nu e nicio rusine.

| Sara1423 a răspuns:

Ar fi dragut sa te uiti la o comedia ca starea ta sa se imbunatateasca. Si eu am avut o faza cand m-am enervat foarte tare pentru 30 de min dar apoi mi-am revenit si am inceputsa rad, e o stare de moment, incearca sa te inveselesti, iesi cu prieteniwinking