| Sophia_Stefania_1996 a întrebat:

Ajutor! Am un pui de Nimfa. De fiecare dată când plec urla după mine. dar atunci când incer să îi dau de mâncare din mână sau să stea pe deget începe să facă un sunet foarte încetu aproape că nu îl auzi(sunetul) și să mă ciupească (odată a și tipat ) nu mă pot împrieteni cu el(eu vorbesc cu el ). E primul meu papagal. Încă nu îl lăsăm liber că vrem să mai treacă puțin timp.
Apropo e un pui de Nimfa, mascul, are 3-4 săptămâni. Și tot da din gura ca și cum ar manca.
A da de ieri (de când îl am) nu a băut nimic iar de mancat a mâncat azi 3 guri.
Încă nu am apucat să îi luam jucați cu ce să îl distragem?

1 răspuns:
| Adiadictie a răspuns:

Ar trebui sa mearga LA veterinar. poate are vreunu online