| geox19 a întrebat:

Ajutor! Pe 16 iulie este ziua mamei mele si vreau sa ii planific o petrecere surpriza si nu stiu ce sa fac ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi! P. S.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Daca organizezi petrecerea surpriza acasa :
* trebuie' sa ai un "complice" care sa te ajute sa o retina exact pana la ora stabilita cand totul este aranjat/pregatit pentru ca tu si invitatii sa o intampinati festiv la intrare( confetti, baloane, pancarte cu "la multi ani ",trambite)
* stabilesti bugetul--- trebuie' sa scrii pe o hartie ce ai de facut: bauturi, aperitive, vesela de unica folosinta( ca sa nu ai de spalat vase dupa aceea!), prajiturele + tortul, comanda speciala ( sunt torturi care au infipte in mijlocul unui decor de ciocolata, un fel de lumanari-cifre care reprezinta anii sarbatoritului)
* inviti la petrecere numai persoanele pe care le-ar dorii ea; informezi invitatii despre surpriza( le comunici ora la care mama ajunge acasa si le ceri sa fie punctuali
* fa din timp un playlist ca sa nu-ti mai trebuiasca sa cauti in timp ce ceilalti se distreaza
* nu uita sa aranjezi spatiul unde are loc petrecerea( debaraseaz-o de obiecte inutile, decoreaz-o dupa fantezia ta si a ajutoarelor tale)
* nu uita de cadoul tau pentru ea!
Succes!

3 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Vorbeste cu tatal/fratele/sora ta puteti sa faceti acasa sau la un restaurant sau undeva unde sti ca mamei tale ii place sa se duca si sa felurile ei pref de mancare P.S invita doar persoane cu care sti sigur ca mama ta e prietena sa nu ai surprize
CADOU daca vrei sa mai ii iei ii poti da o poza cu familia daca ai, sau un lucru pe care mama ta le'ar vrea sau ar avea nevoie de el, o rochie ca tot e vara, un lant o tava de prajituri sau ceva pentru bucatariehappy

| Paywa a răspuns:

Pai invita si tu rudele, prietenele ei, camonda-i un tort sau fa-i-l chair tu. Totusi mi se pare cam greu sa faci totul singura, roaga-l/o si tu pe tatal tau sau pe vreo matusa sa te ajute si sfatuieste-te cu el/ea.

| loredanalorena a răspuns:

Invita prieteni mamei tale in primul rand. apoi incearca sa cupmeri cu ajutorul tatalui tau chestii de petrecere un tort niste fursecuri...sucuri si aranjeaza si tu frumos camera de petrecere. Funda?