| Krissi a întrebat:

Ajutor TPU! Sunt intr-o situatie de rahat, ca sa fiu direct. Am ranit pe cineva, fizic, nu emotional. S-a intamplat totul intr- fractiune de secunda, imi recunosc vina si mi-o asum. De fata erau multi colegi. Imi doresc ca acestia sa nu ma evite sau sa le fie frica de mine. Cum o scot la capat?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Detalii dacă se poate...

| FreddieM a răspuns:

Aoleu, cam naspa pozitie ai castigat. Daca nu se repeta episodul, si afisezi o atitudine sincera a persoanei care esti in realitate (personal cred ca esti un element bun, pentru ca ai realizat daunele aduse reputatiei prin gestul tau), treaba se va uita cu siguranta.
Daca iti construiesti imaginea de,, dur", vei fi respectat doar pentru ca dai bine cu pumnul si implicit te vei asocia cu tipi de genul, nu apreciat pentru adevaratele tale valori.

| Violleta2022 a răspuns:

Te duci si-ti ceri iertare de la acea persoana si intrebi ce poti face ca sa-l ajuti in situatia asta.
Poate accidentul suferit i-a facut rana si necesita bani sa mearga la medic, sau tratamente etc.
Daca s-a intamplat la scoala, mergi la dirigintele tau si explica situatia, aratandu-i ca iti pare foarte rau de actiunea ta sub impulsul momentului.