| Calina_xc a întrebat:

Din greseala am ranit pe cineva, ranit in sensul fizic, nu sentimental sau mai stiu eu ce. Mai degraba i-am facut ditamai vanataia, dar fara sa vreau. Nimeni nu ma crede si nimeni nu vrea sa ma asculte, incat sa le explic ce s-a intamplat cu exactitate. Nu mai au incredere deloc in mine, dar nici nu fac eforturi sa ma inteleaga. Ma simt aiurea si fara o solutie pentru a iesi din aceasta situatie de rahat.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ceri iertare, încerci să repari ce ai cauzat cu un cadou.

| Mosotti a răspuns (pentru sadrian46):

O sa vedem ce va spune, exista trei situatii:
- A facut odata in legitima aparare
- A facut odata abuziv
- A facut de mai multe ori in legitima aparare
- A facut de mai multe ori abuziv

In functie de asta ii putem da o indrumare.

| Mosotti a răspuns:

Nu ai gasit persoana potrivita care sa te asculte pantru simplu fapt ca nu ii intereseaza de persoana ta si cu tot ce tine de ea. Dar daca ai un prieten bun, te va asculta si iti va da un sfat, si in primul rand nu te va judeca.
Daca ai repetat faza asta de multe ori, atunci e normal sa nu mai aiba incredere in tine.

Ai lovit aia e, acum ce sa facem, explica aici te rog ce s-a intamplat, ca eu citesc foarte atent si poate pot sa-ti dau o indrumare.
Te rog frumos sincer sa spui care din urmatoarele variante este, desi vedem dupa ce povestesti:

- Ai facut odata in legitima aparare
- Ai facut odata abuziv
- Ai facut de mai multe ori la general zic, in legitima aparare
- Ai facut de mai multe ori abuziv

Pentru ca faza aia "nu mai au incredere in mine", nu suna bine. Nu mai au, deci aveau inainte.