| anonim_4396 a întrebat:

Am 18 ani si as vrea sa ma angajez pentru ca nu mai am cu ce sa-mi ocup timpul.Cand le spun planurile mele parintilor mei,ma trateaza cu ironie,mereu mi-au spus ca nu o sa ma aleg cu nici un ban daca o sa lucrez in oras,este adevarat,e un oras mic si cele mai multe locuri de munca sunt de barman,ospatar si in fabrici,degeaba ai bac,facultate nu iti cere nimeni,poate reusesti cu ele in alt oras, dar aici la mine este aproape imposibil,cred ca in cel mai fericit caz as avea salariu de 10, 11 milioane vechi, din care neveta si nu mi-ar ramane nici jumatate,din aceasta cauza cei mai multi din zona aceasta pleaca in strainatate la fel si parintii mei care nu ar fi reusit niciodata sa realizeze ceva daca ramaneau in tara.Voi ce spuneti,cum ati proceda? Pentru ca eu chiar mi-as dori sa imi castig niste bani, nu pentru ca as avea nevoie disperata de ei ci pentru a mai completa din lucrurile care imi lipsesc.

Răspuns Câştigător
| MankoBreaker a răspuns:

Momentan sunt cam slab informat despre asta, dar încearcă aici: http://garantiapentrutineret.ro/

sunt mai multe detalii pe site, și în caz că te uiți la zmenta, ar trebui să fi văzut clipul lui despre acest site, dacă nu, atunci ar trebui să te uiți la el, dă mai multe detalii acolo. Am aflat despre acest site din reclama lui. Te poți informa și tu mai mult.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E trist ceea ce ai scris dar adevarat, pai e ceva si banii aia, totusi ce ai vrea sa lucri? si ce compoetente ai?

| andy95summer a răspuns:

1 in ce orasi esti? 2 cam ce stii face sau daca esti dispus sa inveti o meserie ceva

| raluca2711 a răspuns:

Incearca sa lucrezi ca barman sau ospatar daca zici ca doar atat este in orasul tau.Mereu incepem de jos.