| anonim_4396 a întrebat:

Am 19 si mi-as dori un pierce in buza de jos insa parinti mei nu sunt de acord, mai ales mama care nici nu vrea sa auda.Cu toate ca m-au lasat sa imi fac un tatuaj si am in unreche 9 gauri, in buza nu ma lasa sa imi fac.Eu as putea sa ma duc sa imi fac si sa vin asa acasa, insa nu vreau sa ma cert cu ei pentru ca in general ma inteleg foarte bine cu ei.Cand am incercat sa mai discut cu ea despre asta a inceput sa tine ca nu sa nu te vad asa ca tatuajul inseamna ceva insa asta inseamna o prostie...ca ea m-a facut frumoasa si eu ma stric... Nu stiu cum as putea sa o conving va rog sa ma ajutati. Nu vreau sa imi spuneti sa nu imi fac ci doar cum sa ii conving.

7 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Ce faci la 19 ani? Inveti sau muncesti? Cu ce bani iti faci acest piercing? Ce castigi daca-l faci? Crezi ca ai aceeasi sansa la o angajare cu o fata care se duce fara piercing la un interviu? Mama are dreptate. Sunt operatii,pline de riscuri,care nu infrumuseteaza, ci. uratesc, atrag doar atentia asupra ta.Eu cred ca de aceea s-au si inventat aceste chestii.persoane frustrate care vor sa spuna ceva, sa fie centrul atentiei. Ce vei face cand te vei duce la gradinita cu copilul tau.si toate mamele vor fi normale,numai tu,mai cu mot, cu piecing. Daca cineva vrea sa atraga atentia, sa faca ceva folositor.sa mearga la romanii au talent,poate castiga cel putin bani. Nu-ti fac morala mai ceva ca mama ta, dar spune cel putin un avantaj al acestei. mici rebeliuni. Vrei sa fii o mireasa cu piecing? De ce nu vrei sa fii o mireasa cu "cel mai lung par din lume", cu "cea mai frumoasa sau scumpa rochie".sau ceva de genul?

| samur1 a răspuns:

Spune-i ca-ti faci o gaurica mica si ca mai tz nu se cunoaste daca renunti la el...

| FunkySmile a răspuns:

Santajeazo big grin. dar spune-i ca daca iti pui pierce o sa o si ajuti mai mult, ca pe langa santaj merge si putina dulcegarie tongue... crede-ma... la mine a functionata >big grin

| JustMeAndThisFuckingWorld a răspuns:

Esti majora raspunzi singura de ceea ce faci nu trebuie sa dai explicatii decat in fata legii pentru actiunile tale, nu si in fata parintilor tai. oficilal nu mai au dreptul sa ti interzica nimic asa ca fa ce vrei u

| Ella_3908 a răspuns:

Pai eu zic sa o rogi sa.ii pregatesti diferite surprizelaughing nu stiu sa faci gesturi frumoase...si sa ajungi sa porti o discutie calma cu ea s sa ii explici de ce vrei piercing...big grin zic si euhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa-ti dau un exemplu. Una din prietenele mele vroia sa faca acelasi lucru, parintii nu o lasau si avea exact aceeasi varsta ca si tine. A fost nevoie doar de o singura fraza a tatalui ei ca sa-si dea seama ca ce vrea ea sa faca e aiurea si nu este asa de interesant si important."Te crezi mai desteapta cu o gaura in plus?"

| boogy1991 a răspuns:

Nu stiu cum sa ii convingi,dar daca vrei pierce si nu ai unde sa iti faci,eu dau pierce-uri, totul steril si profesionist, nu am salon.
YM boogy_man558 daca esti interesat