| AcelTipArogant981 a întrebat:

Sunt baiat aproape 16 ani... Cum sa o conving pe mama sa ma lase sa imi fac pierce in buza sau un tatuaj pe mana? mama e genu de parinte mai autoritar... help :3

11 răspunsuri:
| HolyPotato a răspuns:

Maică-ta are dreptate, nu-ți fă așa ceva! Vrei să arăți ca un cocalar?

| Clauvdgg a răspuns:

Mai asteapta 2 ani.
Esti prea mic happy.

| Vi003 a răspuns:

Spune-i ca daca nu te lasa, iti pui si potcoave si belciug in nas.winking

| 1DeadMemories a răspuns:

Gandeste te la consecinte in viitor, mai ales pentru tatuaj.Gaura la pierce se astupa, cu tatuajul e mai greu.
Fa le doar daca sunt un hobby, nu ca i in trend.

| Liiiax99 a răspuns:

Esti cam... mic pentru un tatuaj big grin.
Iar pentru un pierce...ce sa zic... daca vrei sa iti pui. puneti, nu stiu ce i-a putea zice mamei tale, cred ca nu vrea sa te "imbarligi" in astfel de lucruri dar cred ca o sa vrea sa iti faci tatuaj si pierce cand o sa faci 18 ani!

| SirGilbert a răspuns:

Dupa ce ajungi cu el acasa nu are ce sa-ti faca.
Totusi, dupa ce implinesti 18 ani e altfel!

| Dan112 a răspuns:

Tatuaj n-are la ce sa-ti trebuiasca la 16 ani doar daca esti dezvoltat ca de 25... deoarece iti faci tatuaj acum si cand cresti te dezvolti si ti se intinde tatuajul si o sa fie destul de urat straight face dar pierce-ul nu cred ca o sa-ti stea ca doar esti baiat si mai mult va semana la gay decat la un baiat atragator!

| amvu96 a răspuns:

De ce ai vrea un pierce in buza de la 16 ani? Esti cumva punker?

| Olivia2002 a răspuns:

Iti zic sa nu iti faci..pentru binele tau. doar nu vrei ca maicata sa te certe laughing

| iuliiiiiaaaa a răspuns:

Posibil sa nu i placa ideea pentru ca esti prea mic incearca dupa 18 ani laughing daca nu incearaca so convingi ca iti doresti asta mult laughing

| elladia a răspuns:

Deocamdata esti prea mic pentru alegera de a-ti face un tatuaj...mai tarziu o sa regreti...asa se intampla tuturor adolescentilor.