| Diane a întrebat:

Am aproape 18 ani si n`am avut decat o relatie de lunga durata[2 ani], acum vreo 3 ani. Dupa aceasta am avut o gramada de relatii dar niciuna de lunga durata. Deja am inceput sa ma plictisesc pentru ca nu mai vreau astfel de relatii. Nu inteleg de ce nu pot fi cu cineva pentru mai mult timp... La un moment dat ma plictiseste teribil respectivul si nu-l mai suport! E vina mea? De ce nu pot sa iubesc indeajuns de mult cat sa tin o relatie mai mult de o luna?! Heeelp va rog :-s

Răspuns Câştigător
| thealchemist a răspuns:

Problema ta e ca nu l-ai intilnit inca pe "mister right" ca sa ma exprim intr-un mod de gandire american. "respectivii" nu au fost indeajuns de buni pentru tine. noroc pe viitor.

5 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Pai si eu sunt in aceiasi situatie, desi am aproape 23.
N-am intalnit ce cautam. Si atata timp cat baiatul nu corespunde, pentru ce sa o lungesc?!

| gabriela a răspuns:

La 18 ani asa un CV? ...deci acum 3 ani relatie, la 15 ani? hai sa fim seriosi aceea se numea prietenie, si chiar si pana azi, la 18 putem vorbi despre acelasi lucru! Cand te vei maturiza. vei avea relatii serioase, nu de o luna! Rabdare.

| oracoluldindelphi a răspuns:

E normal ca dupa o relatie de lunga duraa sa nu te poti atasa de altcineva. Iti trebuie ceva timp. Atunci cand nu vei mai cauta cu siguranta vei gasi pe cineva. Pur si simplu inca nu ai intalnit persoana care sa te puna "cu botul pe labe", cum s-ar zice (sorry pentru expresie). Dar nu imi fac griji. Esti foarte tanara si cu siguranta se va intampla asta. Ai grija insa pe cine faci sa suferi intre timp pentru ca de regula se cam intoarce roata... Daca stii ca nu te poti atasa suficient de tare deocamdata, nu incepe o relatie doar de dragul de a fi cu cineva.
http://oracolul.net/2010/05/subiectul-zilei-libertatea-intr-o-relatie/

| matt25 a răspuns:

Dar, de ce te bagi in niste relatii daca nu consideri ca ar avea un viitor? :-)

| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Pentru ca nu l-ai gasit inca pe baiatul viselor tale ca sa spun asa. Orice fata are o imagine despre baiatul viselor ei.Asteapta ca o sa se intample si asta atunci cand o sa gasesti baiatul potrivit.