| iulia7621 a întrebat:

Am avut o prietena foarte buna dar de 2 ani ne-am certat din cauza altei fete (pe care eu nu o suport). acum am devenit iar prietene si ea imi spune ca suntem cele mai bune prietene, dar ea sta tot cu fafa aia.
va rog sa-mi spuneti ce sa fac ca sa-i arat ca eu tin la ea

Răspuns Câştigător
| imyu a răspuns:

Nu trebuie sa iti spuna cineva ce sa faci ca sa ii arati ca ti la ea, daca tii cu adevarat ii vei arata fara sa iti dai seamahappy. dar te asigur ca ea isi va da seama.Si de asemenea daca vrei sa ii arati ca ti la ea nu o obliga sa nu mai stea cu fata aceea si nu o pune in situatia de a alege intre tine si ea.trebuie sa ii respecti dorintele pentru ca iti spune ca sunteti cele mai bune prietene. poti sa ii si subliniezi ca vrei sa o lasi sa faca ceva. in caz ca nu o sa mai fie prietena cu fata aia, sau se cearta ar fi bine sa ii fi mereu aproape. Daca nu intelege tot ceea ce faci spune-i in fatahappy

2 răspunsuri:
| birdie14 a răspuns:

Nu iti este o prietena adevarata! Este genul de persoana poate mai petrecareata careia ii place sa fie prietena cu toti... tu esti doar o alta fata din gasca.intelegi? dar aici intervine faptul ca tu ai inceput sa tii la ea ca la o buna prietena si sunt in joc setimentele tale, deci gandeste`te bine la ce vrei sa faci.
Parerea mea, tu asculta`te pe tine!

| julyanys a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic pentru ca si ea tine la tine. Nu poate fi prietena doar cu tine, nu?
Gandeste-te la asta.