| Sofffie a întrebat:

M-am saturat... cea mai buna prietena a mea o cunosc din cls 1. dar in clasa a 5 a, a venit o fata noua, de la cealalta clasa, prietena mea cea mai buna nu o suporta, dar acum totul s-a schimbat. Acum suntem toate "cele mai bune prietene", dar eu nu o mai suport pe acea fata. mi-a furat prietena. Ea spune ca suntem Bff dar se vede de la o posta ca ea ma foloseste.Adica practic sta nu mai cu ea, doar daca este plecata vine si sta cu mine...
Ea a mai fost prietena cu inca doua fete... dar cand s-au certat a venit la mine si Deea (Bffsad), si acum spune ca ar vrea sa mai fie prietena cu ele dar si cu noi.
Vreau s-o indepartez usor de cea mai buna prietena a mea dar nu stiu cum, vreau sa fie totul ca inainte sa se impace ea cu cele doua si eu sa stau din nou cu Deea...
Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| Sofffie explică:

Am incercat asta de multe ori...si se baga mereu in seama...si pe urma cand plec pe undeva le vad impreuna ca stau si-mi spune sa nu ma bag intre ele. M-am saturat de ea.

| Sofffie explică:

Nu prea am cum sa o fac sa se desparte de ea...sadsi parca ma simt in plus cateodata...

| byutxa a răspuns:

Fa cat mai multe lucruri cu ea.si fara aia big grin

| toxicgirll a răspuns:

Parerea mea e ca nu exista prieteni adevarati. Acum nu stiu... Fiecare cu parerea lui.

| diana2235 a răspuns:

E tipic varstei voastre... cel mai bine e sa faci opusul.Departeaza-te de prietena aia a ta "foarte buna", o seci probabil prin faptul ca te tii de ea pe cand o prefera pe cealalta. Ea vrea sa o cunoasca pe acea fata pentru ca e noua si crede ca cine stie ce descopera in ea, desi nu o sa fie asa, mai devreme sau mai tarziu prietena asta a ta o s-o lase si pe aia si o sa vrea sa umble cu alta/altele. Cel mai bine gaseste-ti o alta prietena din clasa cu care sa umbli si lasa-le si o sa vezi o reactie din partea ei in cele din urma...fii si tu mai independenta si nu mai pune la suflet treburile astea ca o sa mai schimbe ea multe prieteneoh go onsi iti spun sigur ca nu e ea cea mai buna prietena a ta, doar pare.

| larisaalexa a răspuns:

Salut! Si mie mi s-a intamplat la fel! sad Trebuie sa o faci pe prietena ta cea mai buna ( aia care ai cun. din cls. 1) sa se desparta incet, incet de fata aia noua! Ar trebui sa vb. cu ea si sa discutati despre prietenia voastra! happy