| Leo1984 a întrebat:

Am avut o relatie cu o fata timp de 2 ani. Urma sa ne casatorim dar nu s.a mai intamplat. Am botezat impreuna 2 copilasi. Relatiile intre familiile noastre au fost f bune. Ea are o sora maritata. Cu sotul ei m.am inteles extraordinar. Ca doi frati. Acum m.am despartit de tipa respectiva. Faza e ca relatia dintre mine si sora ei a devenit una mai mult decat apropiata.Ea are si un copil. Sotul plecat pe tir.Ne simtim excelent cand ne vedem. Inca nu am ajuns la sex dar m.a invitat la ea. In plus le.am fost si cavaler de onoare la nunta. Nici nu vreau sa ma gandesc ce ar spune parintii nostri, sotul ei...
Sfaturi?

Răspuns Câştigător
| Anonima3127 a răspuns:

Cam noasala situatia in care te afli. Dar gandeste-te, ca in cazul in care se va intampla ceva intre tine, si sora ei, practic dai cu piciorul la toate amintirile frumoase pe care le-ai avut cu iubita ta, distrgui relatia dintre surori, si pe langa asta, daca afla sotul ei, distrugi o casnicie, si prietenia pe care o ai tu cu el. Crezi ca pentru a va satisface placerile pentru o noapte, are rost sa dai cu piciorul la toate astea? Cel mai bine ar fi, dupa parerea mea, sa intrerupi pentru moment toate legaturile cu sora ei, si eventual, daca te simti pregatit sentimental, dupa despartire, ai putea incerca sa iti intemeiezi o noua relatie, dar cu o persoana care sa nu aibe legaturi cu fosta ta.
Te vei simti si tu mai bine, in momentul in care vei fi capabil sa renunti la trecut, si sa incepi un nou capitol din viata ta.
Multa bafta in continuare, si daca crezi ca te-ai putea ajuta cumva, poti sa imi trimiti mesaj in privat!

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mergi in vizita.

| NoRegretsxx a răspuns:

De ce ar spune ceva atata timp cat nu stiu.
Nu iti mai complica existenta.
Femei sunt...De n-ai ce face cu ele.
Stat : fa in asa fel incat sa nu se afle nimic, aia daca e cordaciune accepta invitatia si du-te la ea. Nu e vina ta ca vrea sa se babardeasca. Apoi vezi-ti de viata, cauta alta femeie cu care sa iti petreci timpul si cu care sa te simti excelent.
Mult succes!

| deadlykiss a răspuns:

Lasa femeia in pace. Mai exista si alte femei. Nu doar strici o relatie ca intre doi frati dar distrugi o familie.