| ancadarkangel a întrebat:

Am avut o relatie de aproape 4ani si sa sfarsit di cauza unor prostii banale, bine am avut si eu si el cate o vina, dar el dupa 2 zile de la despartire mi-a spus ca se logodeste cu o alta fata adica prima lui iubire, fata respectiva este in italia de mai bine de 4ani, ei nu prea au tinut legatura dar acum 3 uni jumate au inceput sa-si vorbeasca. Acum imi spune ca el m-a iubit mult si ca inca ma iubeste dar ca nu putem fi impreuna pentru ca ea e femeia perfecta pentru el, eu nu stiu ce sa cred nu stiu ce sa fac pentru ca eu il iubesc foarte mul si cu toate ca mi-a gresit mult. Cum ar trebui sa procedez, sa lupt, sau nu? Multi imi spun ca nu este bun pentru mine deoarece si-a batut joc de mine dar eu stiu si simt ca m-a iubit! Mama lui are o parte de vina pentru ca nu e de acord cu mine. Vreau o parere de la voi daca puteti sa-mi dati, si sa-mi spuneti ce ar trebui sa fac pentru ca eu nu mai pot sa inteleg nimic si nu mai stiu cum sa fac pentru ca il vreau inapoi

Răspuns Câştigător
| liz23 a răspuns:

Incerc sa ma pun in locul tau.si mi-as repeta vorbele lui. Pune in balanta ce zice cu ce face. Pe o parte sustine ca te iubeste iar pe partea cealalta apare o logodnica si e "femeia perfecta". Dupa 4 ani nu e deloc usor sa o iei de la capat, cu siguranta nu va foi usor mult timp, dar de undeva trebuie sa incepi.Decizia iti apartine dar nu te baga doar u intr-o lupta de doi oameni. E urat sa spuna ca perfectul lui se afla in chipul cuiva care nu esti tu.Intotdeauna fa ce este bine pentru tine, poate nu pe termen scurt, dar in termen lung iti va fi bine.Nu ceda in fata cuiva ce nu stie sa te aprecieze, pentru ca niciodata nu va sti sa o faca daca primeste totul fara pic de osteneala.Ai grija de tine, de visele tale, de planurile tale si nu lasa pe oricine sa ti le ia.

3 răspunsuri:
| nicol20 a răspuns:

Nici noi nu te vom putea face sa intelegi ceva dar gandeste-te o persoana care iubeste nu face ceea ce a facut fostul tau iubit nu te merita esti prea buna pentru el incearca sa-l uiti gandeste-te ca nu a fost sa fie asa a vrut Dumnezeu.Bafta si sper ca te-am putut ajuta cu ceva stiu cat este de dureros

| denisa0906 a răspuns:

Lupta daca simti u ca merita si daca ii baiatu cu care poti avea un viitor si gresilele astea sa nu se mai repete in viitor dar daca el nu vrea ...atunci nu il poti obliga sa te iubeasca cred eu.straight face vb cu el,,,,,

| emasweetgirl a răspuns:

Vezi-ti de viata ta! nu mai incerca sa legi deoarece sansele sunt mici sa se mai intoarca la tine daca spune ca inca o iubeste pe aceasta fata.
si eu am avut o relatie cu un baiat de 26 de ani si tot asa am patit.
imi spunea ca ma iubeste, ca ma asteapta pana la 18 ani sh dupa ma ia cu el.
ei bine dupa putin timpdupa ce ne-am despartit s-a casatorit.
si ghici cu cine?
exact cu prima lui iubire.
eu sper sa te impaci, si daca intr-adevar te iubeste o va lasa pe fosta sh va continua cu tinehappy