| anonim_4396 a întrebat:

Am intrat sa descarc niste filme si intamplator pe laptop mi-au aparut mesajele de la Skype ale prietenei mele cu care stau in chirie. Ii trimisese niste conversatii cu un baiat la prietena ei si le-am vazut intamplator. Saptamana trecuta a iesit cu o cunostiinta la suc si m-am simtit exclusa pentru ca nici macar nu m-au chemat, iar ea zicea de un asa zic baiat si nega faptul ca e baiatul cu care am vazut conversatiile pe laptop. M-am simtit mintita pentru ca nega si inca neaga si ea si prietena ei, dar eu tot am vazut mesajele. Ceea ce e penibil e faptul ca ele inca cred ca eu le cred. Am zis ca am bagat doua detalii de la mine sa o testez. Ii vreau doar binele si baiatul ala nu e cea mai buna alegere! M-a jignit si a zis ca sunt o ratata si ca eu vreau sa fiu prietena cu ea si m-am apucat de plans in fata ei. Am facut multe lucruri frumoase pentru ea si nu a apreciat nimic. O sa ma mut curand de acolo. Am plecat acasa azi si a zis ca foarte matur din partea mea, dar ma tulbura tare si am decis sa plec. Ce credeti?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Scuze, ca-ti spun pe fata, dar si tu iti meriti ce primesti.
Ce ai cautat TU pe laptopul, pe contul ei de Skype?
Poate tocmai ea te a testat cu acest mesaj, cat poate avea incredere in tine.
Sincer, daca esti atat de bagareata, eu m-as scapa de tine ultrarapid si cu ecou prin toate cunostintele comune...

| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun dar meriti ce ti se intampla! Ti-am spus mai multi, in nenumarate ocazii, inclusiv inainte sa te muti cu ea, ca nu trebuie sa te muti cu ea sub nici o forma si totusi nu ti-a pasat de sfaturile noastre.
Poate te-ai convins in final ca aia nu-ti este prietena, si suferi pentru ca ai ales sa faci ce nu trebuie.
Imi pare rau, este doar prostia ta pentru care platetsi acum.
Unii oameni sunt incorigibili, degeaba li se spune sa nu faca ceva, ca ei fac tot ce vor.
Sincer, cu asemenea incapatanati nu poti sa discuti! Pacat, te credeam mai desteapta!

| mihai69 a răspuns:

Cred că poate așa vei învăța să respecți intimitatea celor din jurul tău.