| alina14 a întrebat:

Am mari probleme cu mama! Vreau sa va spun ca sunt o fata cuminte, am note mari la scoala, sunt ascultatoare, harnica zilnic strang prin casa, fac mancare, sterg prafurile, etc. toate le fac eu in casa... si mama tot multumita nu e. In schimb sora mea mai mica de 10 ani (cu care nu mai inteleg deloc bine) nu face nimic si mama tot cu ea tine mai mult. Ieri m-am dus la sora-mea in camera (ca eu am camera separata de ea) si m-am dat cu putin parfum de la ea, si ea s-a dus repede la bucatarie si tot ii zicea ceva in soapta lui mama si m-am dus sa ascult sa vad ce zice: si minţea ca i-am consumat parfumul ca m-am dat cu o tona, si mama zicea (Aoleu crapaia-r fierea ca m-am saturat de ea ca daca moare nu-mi pare rau). Si va dati seama cat de prost m-am simtit? oricum nu e prima oara cand vorbeste asa de mine. Dupa ce ca ele nu fac nimic in casa asta.tot timpul o aud spunand ("daca moare nu-mi pare rau, sau s-o ia moartea, nenorocita") Ce vrea femeia asta de fapt? Ce are cu mine, poate sa fie asa din cauza ca sunt prea tacuta? Si sora-mea aia e guraliva mai mult se aude glasul ei decat mine. Ce sa fac? nici macar nu vreau sa le vad faţa.

31 răspunsuri:
| soDa cauStica a răspuns:

Buna!
aproximativ situatia meah se apropie d a ta dar eu n-am fratii si surori mda asemenea ca tie st cuminte si la locul meu pacat ca mama ma cam streseaza mereu la mine faza e ca nu ma lasa s fac 2 pasi pna afara De multe ori ma gandesc ''ce vrea asta?'' asemenea ca tine Dar din faza asta pana in extrema nu trebuie s reactioneze asa am auzit d cele mai multe ori ca intr-o familie cu cel putin 2 copii la unul din ei se tine mai mult cont aparare si etc te-as sfatui sa faci ca mine pna vei creste mare vei avea un servici si scopul tau in viata incearca sa suportii pna la urma ea te intretinethinking apoi cand vei avea toate astea poti sa stai fata in fata cu ea in legatura cu ce ti-a facut cand erai mai mica cu risku ca nu ve-ti mai vorbi apoi toata viata
bafta!