| Cariba1929202 a întrebat:

Buna, am 12 ani, mereu cand vin in camera (dorm cu mama sa nu mai facem caldura in alta camera) ea se trezeste dintr-o data.Adica vin ma pun in pat se invarte de cateva ori prin pat si dupa se trezeste dintr-o data in sus si pune mana pe mine strans, alteori pe obiecte din casa si se culca la loc dupa ce zice :Lasa telefonul ca e tarziu, fiindca ma vede pe el.Iar dupa doarme linistita. Peste o ora sau 2 iar se trezeste asa. Odata ma uitam la tv si s-a ridicat in sus si se uita fix in ochii mei si nu zicea nimic timp de 10 secunde, chiar daca o intrebam de ce se uita asa la mine. Apoi parca si-a revenit si s-a uitat la mine si a spus :Culca-te.M-a speriat tare si i-am spus asta si ei.Ma sperie cand face asta.Ce pot face sa nu se mai scoale asa?(cand e cu sora-mea mai mare acasa doarme linistita si nu se trezeste pana dimineata chiar daca sora-mea se uita pe tik tok cu volumul la maxim iar eu cand ma pun in pat se scoala imediat).

Răspuns Câştigător
| Iote a răspuns:

O deranjeaza zgomotul pe care il faci, lumina, etc. Fiindca o trezesti brusc din somn adanc are reactiile astea. Nu mai sta noaptea pe telefon sau la televizor. Culca-te si tu si va fi totul bine.