| pufulete_2315 a întrebat:

Pls heeelp! am nevoie de un sfat! sad
nu stiu de unde sa incep.problema e ca...Sunt o persoana REA! crying
parintii mei au divortat de cand aveam 2 ani, eu am ramas in grija bunicilor, crescuta, educata si rasfatata de ei tongue am crescut, dar eram ascultatoare, faceam tot ce-mi zicea bunica, o ajutam, invatam etc.Acum, nu mai invat, nu mai muncesc ceva pe langa casa, nu mai ascult de bunici, recunosc ca sunt obraznica si cam nesimtita, realizez asta, dar nu ma pot stapani.Nu am trecut pe la biserica de mai multe luni, nici nu mai stiu cand m-am rugat ultima data! in schimb, ma cert cu toata lumea, ma inchid in camera mea si stau pe net, nu mai stiu de frig, foame sau teme, INJUR, de mama, de tata, de Dumnezeu, de cine imi scapa! si imi e rusine, cu mine, cu comportamentul meu dar nu stiu cum sa ma opresc! Realizez ca nu fac bine ce fac, imi merge prost, si vad ca ii pierd pe ai mei si pe prietenele mele, acum nu mai am nicio prietena adevarata, careia sa-i zic ce ma doare sad poate e si vina mea, azi m-am incuiat in camera si am plans.Si stiu ca, daca nu o sa ma schimb curand, o sa platesc, cu lacrimi de sange, dar nu pot, nu stiu cum sa ma opresc! ce sa fac? ce sa NU fac? cu ce ar trebui sa incep sa ma "indrept"? va rooog, nu mai pot continua asa, crying!
multumesc anticipat! :*

2 răspunsuri:
| LaMisto a răspuns:

Pai tu esti constienta ca nu faci bine.Atunci tot de tine depinde sa iti schimbi atitudinea.Probabil treci prin perioada 14-20 de ani.Gandeste -te bine.

| LostSmoke a răspuns:

Eu zic asa: totusi nu pretuiesti bunicii si pe tine insuti, incearca sa vorbesti cu dansii, ei au experienta de viata, vorbeste calm, prieteneste, cere un sfat, ajuta-le pe acasa, o sa vezi ca te vei simti si tu implinita si ei o sa-ti multumeasca

eu mult regret ca bunica mea s-a dus din viata si ca n-am dovedit atitea sa-i spun.