| yournameplease a întrebat:

Am nevoie de un sfat: Buna seara! Ce inseamna cand un baiat cu care esti intr-o relatie de 2 luni (aproape) te ignora intr-un mod diplomat?(raspunde la telefon cand il suni si vorbeste plictisit sau imi inchide, dau un exemplu, i gaseste pretexte sa nu avem niciun contact in vorbire sau cand ne intanlim, anuleaza pe ultima suta de metri intalnirea ca "ba a intervenit o problema") de parca nu ma vrea in relatie. Spune ca asa e el mai distant, dar cand il intreb nu vrea sa rupa relatia. Ce sa inteleg de aici? Imi pare rau ca nu am timp pentru toate detaliile mele. Nu pot sa ii citesc si saii inteleg gesturile. Pot spune in mare ca la liceu a inceput de curand sa nu mai spuna nici" buna", sau o spune cand da cu ochii de mine, atat, acasa nu vorbeste nici pe facebook, mess, nici la telefon ( vorbele lui asta imi dau de inteles, adica, gaseste diferite minciuni sa scape de mine, si nu sunt genul care sa insiste, o data pe zi pot sa il sun si eu..., afara nu mai iese la fel parca isi bate joc de mine, spune ca ies si apoi anuleaza pe ultima suta de metrii). Scuza lui este: sunt ma distant, nu vrea sa ne despartim. Este mai mic decat mine cu un an, ce pot spune? A mai avut relatii ( nici nu le pot numi asa) cu alte fete, dar doar de o saptamana-doua. Se spune despre el ca e mai fraier. Se face misto de el ca este intr-o relatie cu mine(dar se facea si inainte). Spune ca nu il deranjeaza comentariile altora. Nu imi place cum ma trateaza de la un timp, cand ii spun verde in fata ce ma deranjeaza are aceeasi placa zagariata :" nu ma enerva".Se contrazice parca intentionat, ca si cand ar vrea sa ma innebuneasca. Se comporta foarte urat in ultima vreme dar repet nu vrea sa rupa relatiastraight face.E mamos, sta sub fusta mamei, ii spune tot, tot. Am crezut ca ma place, ca e diferit, special. La inceput era un mielusel.

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Sincer prin asta am trecut si eu si stiu cum este si cum te simti.Asa imi facea si mie fostul meu prieten inainte sa puna punct relatiei noastre defintiv.Se racise fata de mine, devenise indiferent, baga mereu motive cand voiam sa ne vedem si tot asa.Am incercat sa vorbesc cu el, sa lupt pentru el, insa se pare ca batalia a castigat-o el si nu am mai putut face nimic.
Incearca sa fi cateva zile indiferenta cu el, practic sa il tratezi exact cum te trateaza si el.Vezi ce se va intampla pe parcursul acestor zile si daca vezi ca nu se va schimba nimic,vorbeste deschis cu el si spune-i tot ce te doare si te deranjeaza la el. Daca tine la tine nu ar trebui sa se poarte asa cu tine.Ii poti spune ca te deranjeaza comportamentul lui si ca ai dori sa se schimbe, si sa fie cum era si inainte
In functie de raspunul lui, tu vei stii ce ai de facut mai departe.
Daca raspunsul lui va fi unul negativ(ceea ce nu iti doresc) tot ce trebuie sa faci este sa te resemnezi, si sa mergi mai departe, gandindu-te ca nu ai nevoie de o persoana in viata ta care nu te merita si nu te apreciaza la adevarata ta valoare.Gandeste-te ca meriti mult mai mult si ce este al tau, este pus deoparte.
Succes si tine capul sus oricat de greu este.Trebuie sa mergi mereu inainte, nu inapoi.
Ai grija de tinehappy

8 răspunsuri:
| albastrualb77 a răspuns:

Eu zic sa o termini cu el, si sa ii spui in fata treaba asta iar apoi sa incerci, chiar daca nu va fi usor, sa fii indiferenta fata de el, asta il va durea cel mai tare, crede-ma, am trecut prin asa ceva, o sa ajungi doar sa suferi daca vei continua relatia cu el...

| mona a răspuns:

Probabil s a plictisit si nu are curajul sa ti spuna in fata, ignora-l

| FemeiaPisică a răspuns:

Când oamenii se comportă aşa înseamnă că au ceva pe suflet. Încearcă să fii prietena lui, nu doar iubita lui. Demonstrează-i că poate avea încredere în tine şi nu încerca să te îndepărtezi de el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă aveți relații sexuale atunci te ține doar pentru asta și nu vrea să se implice emoțional.
Dacă îl vrei suficient de mult, atunci fă-ți prieteni (băieți) și ieși la suc, plimbare, etc (gelozia din el se va arăta dacă îi pasă și te vrea doar pentru el). De asemenea încearcă să te porți dulce de tot cu el vreo 3zile și apoi poartă-te cu el exact cum se poartă cu tine (va începe să simtă diferența și să vrea a afla ce te-a schimbat) - spune-i că vrei să fii ca el! laughing pac pac, l-ai ars.
Dacă stai continuu după el, îmi dau seama că e la vârsta la care multe zburătoare se mănâncă deci se plictisești.

| Radu_Hariga_1988 a răspuns:

Nu te iubeste, este confuz... ignora-l nu-l mai suna deloc daca in cateva zile nu te cauta el inseamna ca nu te mai vrei deci nu te mai chinui fata ca poate te vrea altul care sa te respecte.

| Sergiu_Andrei_Din_1987 a răspuns:

Iti dau eu un sfat: ignora-l tu pentru ceva timp, si ai sa vezi ca o sa te caute! dar sa stii ca de obicei relatiile astea nu merg...mai bine ii pui tu prima capat, o sa te simti mai bine, ca sigur o sa ii puna el, si o sa te simti foarte nasol!

| Usernames a răspuns:

Eu cred ca sta pe mai multe scaune adica nu esti singura care e cu el si poate se da mare in fata prietenilor sau are vreo problema in familie iti recomand sa-l uiti si sa te comporti ca si el

| moisecristinastefania a răspuns:

Eu zic ca te inseala sauisi bate joc de tine.eu iti spun sa o termini cu el pentru ca nu te pretuieste asa cum ai nevoie