| OtipaOarecare a întrebat:

Heii, TPU!
As avea nevoie de un sfat...

Sunt de mult timp intr-o relatie cu un baiat pe care-l iubesc foarte, foarte mult, doar ca are o fosta colega cu care vorbeste mult, se tachineaza, uneori pe facebook o face "urata" cu subinteles oh go on Si mda, sunt prieteni de familie si se cunosc de mult timp...
In ultima vreme nu prea ma mai baga in seama, sau ma ignora, nu prea imi mai raspunde la mesaje desi are minute... Intr-un cuvant, devine distant fata de mine sad

Nu vreau sa par absurda si nici prea geloasa, doar ca eu nu vreau sa il pierd, eu chiar il iubesc. Am incercat sa vorbesc cu el, dar nu imi raspunde la telefon ( relatia noastra este una la distanta ) sa ii spun ceea ce ma deranjeaza, dar nah. Tot imi spuneam ca e ocupat, ca are treaba, ceva, doar ca sa ma amagesc. Inainte era plin de afectiune, dar incet, incet s-a schimbat. Odata s-a si despartit de mine, dar dupa 3 saptamani ne-am impacat, pentru ca nu am vrut sa renunt asa de usor la el, asa ca am lasat de la mine, cum s-ar spune.

Va rog, ajutati-ma! Nu stiu ce sa fac, sunt foarte confuza sad

Răspuns Câştigător
| varcolaccc a răspuns:

Vezi tu draga majoritatea baietilor asa sunt. Sunt cu tine pana găsesc una mai buna. Crede- ma am tovarasi care fac asta. Greseala e ca ai lăsat de la tine. Daca era vina lui nu trebuia sa faci asta chiar daca-l iubeai fiindca i se urca la cap si acum stie ca il iubesti si il ierti ușor. Deci eu iti sugerez sa te duci si sa vb cu el f2f si sa lamuresti totu. Si daca tu ai spus ca ti asa mult la el, ca lași de la tine si etc. Atunci nu isi da seama ce persoana minunata are lângă el.

| OtipaOarecare explică (pentru varcolaccc):

Multumesc mult pentru sfaturi, @varcolaccc! happy Multumesc tuturor

8 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Fata aia e mult mai interesanta ca tine si cu siguranta isi va dori sa fie cu ea, impacate cu ideea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiam ca distanta atrage dar na, poate nu si-a dorit de la tine decat o relatie pasagera, ati intretinut relatii sexuale?

| OtipaOarecare explică (pentru anonim_4396):

Nu, nu inca. Am 16 ani, iar el e cu un an mai mare decat mine. Nu ma simt pregatita pentru asa ceva, nici macar nu a deschis subiectul despre asa ceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OtipaOarecare):

Foarte buna gandire, nu sunt multe fete care gandesc ca tine, felicitari! incearca sa nu-l mai bagi o saptamana in seama, sa vezi ce se intampla. De cat timp esti cu el?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Of.
de ce nu-i lasi un mesaj pe facebook sau pe mess? O sa-l vada, daca intr-adevar NU esti ocupat.
Vorbeste cu el si spune-i ce te deranjeaza. Spune-i ca tu nu faci asa si ca te doara modul in care te trateaza acum, ca-l simti schimbat si nu in bine!
Nu vreau sa te amagesc si mai tare, dar asta e tot ce poti face acum, mai ales ca sunteti si la distanta. E greu sa intreti o relatie asa si putini reusesc.

Multa bafta si... o sa fie bine!

| Ironicnαme a răspuns:

Ai greşit că prima oară ai lăsat de la tine. De ce? Ţi-a prins slăbiciunea. Acum o să creadă că îţi mai poate face faze de genul, tu oricum vii la el ca şi cum nu s-ar fi întâmplat nimic. Nu se merită! Dacă nu vine el primul, înseamnă că nu merită.

| Thebestkiller a răspuns:

Asa sunt baieti... dupa un timp se schimba.Ar trebui sa va apropiati unul de celalalt.