| FanCS a întrebat:

Am nevoie mare de ajutor.Un prieten s-a suparat rau pe mine si nu vrea sa mai vorbeasca cu mine, eu i-am cerut scuze, dar tot nu vrea sa vorbeasca cu mine.Imi era unul din cei mai buni prieteni si a zis ca aceasta prietenie s-a incheiat.Ce as putea face sa fim din nou prieteni?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca el crede ca tu ai facut ceva care pe el l-a deranjat foarte mult, sansele sunt minime sau deloc.Mai mult decat ca ti-ai cerut scuze, nu vad ce mai poti face.Lasa-l in pace o perioada de timp si apoi incearca iar sa vorbiti.

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Printre altele o prietenie presupune ca ambele persoane sa vrea sa comunice si sa mentina relatia. De asemenea exista si respectul pentru decizia celeilalte persoane.

Respecta-i decizia, spune-i ca din partea ta a fost greseala si o recunosti si pentru asta iti ceri scuze.

Daca el nu vrea pentru ca s-a simtit prea jignit sau prea lovit de actiunea ta, atunci lasa asa.

Daca va fi vreodata pregatit sa reia, atunci il vei avea din nou de prieten.

Ce poti sa faci este doar ca sa inveti ceva din intamplarea asta si pe viitor sa eviti asemenea situatii cu altii.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Foarte bine ca ai luat initiativa si ti-ai cerut scuze.

Poate ca pritetenul tau are nevoie de timp pentru a-si reveni, de aceea gandeste-te daca e bine sa insisti acum sa rezolvi situatia sau mai bine sa lesi un timp dupa care poate va fi mai usor pentru ambii sa treceti peste aceasta intamplare.

Cele bune!

| ionutalex13 a răspuns:

Poate ca acest raspuns l a dat la cald.asteapta sa se linisteasca apele si incearca sa vorbiti dupa.

| FanCS explică:

Adevarul e ca si un pic mai suparacios deoarece nu sta foarte mult cu tatal lui, plecat in Germania, iar mama lui e foarte grijulie cu el si el asa s-a format, mai plangacios si suparacios, dar pentru mine nu era nici o problema.

| edddddu a răspuns:

Dar ce ai facut?
Cand te intalnesti cu el il faci sa rada si apoi ii ceri scuze ca nu ai vrut s se intample asta si daca te-ar putea ierta cumva ...stii tu