| YuNabi a întrebat:

Am nevoie să știu, dacă într-o relație fata simte că lui nu-i mai pasă de ea, deși el și-ar risca viața pentru ea, se numește relație toxică?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Cu siguranta nu.Maidegraba inseamna ca vorbim de stilui diferite de manifestare si intelegere a atasamentului fata de celalalt.

| YuNabi explică (pentru dullcat):

Mulțumesc frumos, ideea e că i-a arătat de multe ori că o iubește mult, drept urmare, când a primit mesajul cu "simt că îți pasă mai puțin de mine" a fost foarte dezamăgit...

| dullcat a răspuns (pentru YuNabi):

Cu placere.

Pai asta zic, fiecare stil de atasament este diferit.De exemplu, unele persoane vor gesturi constante de iubire exprimate mai ales prin vorbe etc. in timp ce altele considera ca sunt suficiente deciziile importante luate impreuna si implicit actiunile pe plan larg, pe ideea fapte nu vorbe, nu gesturile mici, triviale, constante. Uite aici niste explicatii: https://psihologia.ro/......n-relatie/

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Relatie toxica este atunci cand unul dintre partneri isi bate joc de celalat, ori il inseala, ori nu ii mai acorda atentie, dragoste, devine violent verbal sau fizic, consuma alcool samd.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu inseamna ca el nu ii arata ca e dispus sa isi riste viata pentru ea

| adryang78 a răspuns:

Nu. O relație toxică este cea în care partenerii se rănesc reciproc, sentimental, verbal sau fizic. Dacă el o iubește iar ea simte că nu, înseamnă că problema este comunicarea.

| Miruna333 a răspuns:

Nu. O relatie toxica are un impact negativ asupra celuilalt, punand in pericol bunastarea emoționala, mentala sau fizica.
Asta e lipsa de comunicare. Ea il simte rece, distant si asa mai departe

| Standt a răspuns:

Nu. Inseamna indiferenta.

| Bărbatbine a răspuns:

Cine se suflă cu iaurt se frige și-n ciorbă