| SilentRain a întrebat:

Salut,cum este sâmbătă și nu am nimic de făcut am venit să vă întreb dacă ați fost vreodată într-o relație toxica și dacă aveți chef să povestiți câte puțin din aceasta întâmplare
Ba chiar sunt dispusă să ascult și alte povești de viață dacă simțiți nevoia sa va descărcați happy va urez o sâmbătă superbă, așa ca mine big grin

22 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

M-am îndrăgostit de concubina unuia. Ea s-a îndrăgostit prima de mine.
Făcea crize de gelozie, stârnea concurență între mine și ăla, dar se mai culca și cu alții.

| SilentRain explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Wow,fata era topogan de și-o trăgea cu toți laughing))))
Și ce ai făcut până la urmă?
Ai concurat cu tipul acelea?
Cum ai scăpat de ea?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru SilentRain):

Am concurat sau nu știu. El a fost deștept, nu s-a luat cu mine.
Cu ea am reușit să rup legătura abia după multe luni blushing

| Freya1 a răspuns:

Cred ca toți am avut măcar o relatie toxica.Eu una pana acum (sper sa nu mai fie cazul și de acum) am avut doua.Una în copilărie, și una ce a tinut din adolescenta pana la 20 și un pic de ani.Cred ca sunt magnet pentru relații toxice și oameni ciudați.

În prima relatie am stat pentru ca a fost prima mea dragoste.Doar ca omul respectiv era genul ce te iubea în fata dar prin spate își batea joc cum s-ar zice.
Când eram noi doi eram luna și stelele, iar când plecam ma jignea și vorbea la toți prieteni de rău și eu fiind îndrăgostită orbeste nu am crezut.8 luni am stat asa pana sa aflu ca ia spui unui băiat ca dacă ii da ceva bani se poate culca cu mine, iar acel băiat fiind de buna credință și având și drag de mine mi-a spus.Nu îl credeam dacă nu auzeam și eu o parte din conversație și am făcut legătura.Da asa sa te gândești ca eu eram o copila atunci ce nici măcar nu imi începusem viata sexuala, iar el știa asta.Iti dai seama dacă ii făcea propunerea asta vreunui meltean ce îl credea ca puteam sa o pățesc nasol în momentul în care ii spuneam sa își vadă de ale lui.
Iar toxicitatea a continuat și după ce m-am despărțit de el, pentru ca după ce am plecat definitiv din viata și jurul lui la un pic de timp m-a cautat ca si-a dat seama ca eu sunt iubirea vieții lui de fapt.Ani de zile m-a sunat, mi-a trimis mesaje, sa băgat în relațiile mele pana sa scap de el și asta recent.

Iar a doua, habar nu am ce a fost.Adica am avut sentimente fata de omul respectiv, dar omul respectiv nu știu dacă a avut de la început sentimente fata de mine pentru ca mi-a greșit enorm și eu tot am iertat.Am iertat iar cu timpul ori chiar a început sa aibă sentimente, ori sa obișnuit cu mine ca deja când am observat eu ca nu e pe treaba lui și ma certam cu el sau voiam sa plec ma inchidea în casa, își cerea iertare de la mine era mielușel.Eu am spus ca e mare iubire din partea lui, și deși sentimentele mele fata de el s-au cam dus având în vedere cât a greșit fata de mine am tot rămas, si am tot întins relația cu bune și mai ales cu rele pana sa ajuns la violenta fizica pentru ca eu nu mai voiam sa accept anumite lucruri, nu mai aveam sentimente fata de el, iar planurile noastre de viitor au ajuns da fie separate.(el vroia cu neamurile lui mereu în preajma noastră în condițiile în care aia nu ma suportau, ma ținea intr-o localitate destul de izolata unde nu aveam de munca și eram mereu singura.eu trebuia mereu sa stau la cratiță și la curățenie în timp ce el pleca dimineața la munca și venea cu noaptea în cap.In weekend trebuia sa stau sa ma uit la el cum doarme ca niciodată nu avea timp de mine, iar când avea era doar când și cum voia el etc).
Ne-am despărțit și și asta 2 ani a tot venit după mine sa ne impacam, o data avut sa ma arunce cu mașina în rău, altădată a ajuns la spital ca a luat pastile.Era ciudat și violent.
Nici unul nu era asa de la început, ce s-a întâmplat.nu știu.

| Dismally a răspuns:

Nu, n-as putea sta intr-o relatie toxica, daca lucrurile nu merg mai bine ne despartim, chiar nu are rost sa ma enervez cu astfel de persoane happy

| Emma30555 a răspuns:

Primul meu iubit era plin de vicii, nu era agresiv dar ma făcea sa sufăr prin comportament, eu simțeam în mintea mea ca trebuie sa lupt pentru relație, ca se poate schimba, o prostie de educație primita în care ma minteam singura. Povestea m-a marcat destul de tare fiindcă nu m-am mai implicat niciodată la fel, nu am dorit sa ma căsătoresc niciodată, deși am iubit din nou. M am axat mai mult pe relații sociale, m-am dedicat prietenilor, muncii, și abia apoi persoanei iubite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O discutie despre ce i-am facut fostei cu singura persoana care ma cunoaste foarte bine. Ce nu se vede in discutie e faptul ca fosta are cancer si mai are cativa ani iar eu am terminat-o psihic spunandu-i sa o manance cancerul si spitalul, ceea ce s-a intamplat happy

| Fantaspirit2k23 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu cam ai boala pe femei man laughing le faci să se îndrăgostească de tine apoi le dai temelie. Cred că te știu ca user laughing ești tipul care mergea la sala și parcă lucra în fabrica, și tot ziceai că ești nebun printre răspunsuri. E ceva că le combini totuși așa de ușor și le faci să se îndrăgostească de tine laughing

| DonEnnioSalieri a răspuns (pentru Fantaspirit2k23):

Intotdeauna mi-a placut ca oamenii sa isi aminteasca de mine, toate fostele cu siguranta nu m-au uitat si nu ma vor uita la cate le-am facut.
oh, dar nu sunt nenorocit sa le combin, ele se indragostesc de mine fara sa imi doresc sau sa le vreau, eu doar le spun ceea ce vor sa auda si ma comport exemplar…

| Fantaspirit2k23 a răspuns (pentru DonEnnioSalieri):

Bro,eu te respect că știi să vorbești cu fetelehee hee ai vrăjeală nu ești looser. Las-o pe silentrain că ea nu are prieten decât un patruped,foarte bine că nu ai jignit-o și tu, bravo! Eh, lasă că nu cred că ești nebun happy
Da, te țin minte, am vb odată și în pm. Când devin senior o sa îți trimit pm big grin

| DonEnnioSalieri a răspuns (pentru Fantaspirit2k23):

Banuiesc cine esti, am discutat cumva intr o decembrie?laughing

| Fantaspirit2k23 a răspuns (pentru DonEnnioSalieri):

Sunt cel care i-ai trimis pm și în care mi-ai zis că sunt războinic că țin piept atâtor useri cu care eram in conflict destul de frecvent. Nu mai sunt omul ăla,acum sunt foarte pașnic,eram frecvent provocat și de aia răspundeam cu aceeași monedă,dar de mult am realizat că nu castigi nimic cu așa ceva, plus că eu mă confrunt cu probleme serioase din cauza aparatelor, și probleme financiare, așa că e o pierdere de timp sa te certi cu persoane care nu au curaj să își pună poze cu ei/ele, multe nu au tupeu să spună nici de unde sunt laughing speriate de bombe.com ce sa mai!
Îți știu și pozele, purtai ochelari. Eu chiar vreau să îmi găsesc o iubita pe aici, mi se par mai cuminți fetele de pe TPU decât unele paraname din real life! Dar nu prea ai cu cine, unele au probleme mult mai grave decat noi, așa că nu mai zi că ești diliu că tu fata de alții știi să abordezi o fata și să o faci sa te placa.

| DonEnnioSalieri a răspuns (pentru Fantaspirit2k23):

Din pacate se indragostesc de minciunile mele nu de mine, sunt constient ca nu am probleme psihice doar ma amuz pe seama asta, ideea principala e intotdeauna mi-a placut sa-mi controlez oamenii dragi din viata mea pentru anvatajul meu.
pur si simplu sunt un om foarte egoist ce se gandeste doar la el.
bai eu spun ca mai degraba faci casacu o rusoaica, sarboaica, unguroaica decat cu o romanca, am cunoscut foarte putine romance cu principii si caracter frumos... din pacate

| Fantaspirit2k23 a răspuns (pentru DonEnnioSalieri):

Așa este,am avut o unguroaica și este adevărat,era o tipă faina,și chiar iubea! Româncele ( nu toate ) sunt instabile emoțional,nu știu ce vor de la viață,sunt reci, și schimbătoare, oscilante in alegeri, nehotărâte! Dar să știi că la fete e valabil nu și la femei, poți să atentezi la femei că o să vezi alta mentalitate și maturitate.

| 120bulevard a răspuns:

Mai bine lasa

| Fantaspirit2k23 a răspuns:

Vezi că îți pierzi contul drăguțo nu mai înjura. happy Lasă să fie oamenii cum sunt ei, oricum nu îi poți schimba și dacă le dai armaghrdonul.

| SilentRain explică (pentru Fantaspirit2k23):

Ia 2 lei și du-te de aici

| Fantaspirit2k23 a răspuns (pentru SilentRain):

Doamne ce caracter poți să aihee hee atâta poți, nici nu mă aștept la ceva mai bun de la tine, tot așa și rămas. Vezi că eu de la păcănele am ajuns in situația asta, nu mi rușine că sunt sarac, macar nu fur. Dar am aveam și 1000 de euro pe luna, chiar mai mult, în viață mai cazi și te ridici, contează să te ridici și să nu uiți de unde ai plecat.
Fii și tu mai cumintela și o sa vezi că o să ai parte numai de lucruri frumoase în viață fără frustrări. happy

| SilentRain explică (pentru Fantaspirit2k23):

Cine sa găsit sa vorbească despre caracter, mă faci să rad laughing)))
Stai liniștit că nimeni nu are pretenții la tine, și nici nu dau aia 2 lei pe părerea ta
Mai ales la ce mentalitate ai... fix părea ta îmi trebuia
Dacă ai ajuns sa te mândrești cu atâta îți meriți soarta, nu ești sărac doar financiar ci și mental
Cine a zis că sunt rea? Sunt doar directa și nu o să mă limitez pentru că ești tu sau Zsi Y niste păpușele sensibile că vreți sau nu asta este realitatea
nu ați realizat nimic notabil sau demn

| Fantaspirit2k23 a răspuns (pentru SilentRain):

Eu nu înjur ca la ușa cortului ca tine,și crede-mă că nu mă cunoști deloc,nici eu nu dau nici un sfânc pe ce aberezi tu pe acolo, nici o fata de pe TPU nu înjură ca tine, nu e de mirare de ce nu ai prieteni și nu te baga nimeni in seama daca ajungi sa blestemi in halul asta. Băiatul nu te-a jignit cu nimic, dar te-ai activat aiurea și faci ca de obicei crizehee hee
Tu nu mă cunoști în realitate sa îți dai cu părerea. Eu m-am schimbat dar tu ai rămas la fel, pui prea mult patos pentru niste persoane necunoscute. Am timp sa realizezwinking

| SilentRain explică (pentru Fantaspirit2k23):

Și nici măcar nu am scos replicile alea bune laughing îmi pare rău că sunt prea golan pentru voi finuțelor
Nici tu nu mă cunoști in realitate, exista o deosebire între a alege sa nu ai și între a nu fi capabil sa îți faci "prietenii"
Prefer sa nu mă bage nimeni în seama, decât să stau de vorbă cu oricine laughing

| Fantaspirit2k23 a răspuns (pentru SilentRain):

Aroganta in cazul tau nu funcționează, tu nu îți permiți să fii aroganta având în vedere că singurul tau prieten îți este un patruped.
Mai te și adresezi ca un băiat cu,, golan" ți frica ca de bombe ca nu cumva sa te curteze cineva aici sau in realitate. Ești la fel și în realitate, daca așa urat te adresezi mă mir cum de încă mai ai contul asta, așa este caracterul tau happy
As putea sa te fac praf dar eu nu mă cobor la nivelul tau. O seara faina drăguțohee hee și nu mai pune atâta patos. Așa ai tu educația, asta nu o poți schimba.