| Maria02 a întrebat:

Am nevoie urgenta de raspuns! cum sa o fac pe mama sa-mi cumpere chitaralove strucklove struck?!

Răspuns Câştigător
| ColonelStone a răspuns:

Salut!
Pai spune-i mamei tale pur si simplu ca ai o pasiune pentru chitara...
Sigur te va intelege si iti va cumpara una...
Merita sa incerci!

5 răspunsuri:
| Angelsergiuboy a răspuns:

Incearca sai demonstrezi ca ai talent si voala chitara

| iryonutz a răspuns:

Salut. Aveam si eu aceeasi problema, vroiam o chitara dar nu prea eram sigur daca ma vor intelege parintiistraight facedar le-am spus ca vreau sa candt si eu la chitara/ca imi place chitara de cand sunt mic si a doua zi mi-a cumparat o electroacustica fainawinking...in fene
Cateva sfaturi care sper sa-ti fie de folos:
1. Spunele parintilor tai ca iti place foarte mult chitara si ca ai prieteni care cant si pot sa te invete.
2. Dupa asta ajuta-i cu treaba, vorbeste frumos cu ei si daca te-au refuzat nu arata ca esti nervoasa ci putin trista.
3.Cand mai sunt in camera uitate la imagini si informatii despre chitari, insista mai mult ca ei sa vada ca te pasioneaza acest instrument muzical.
Cam atat.La mine a mers cu prima dar sper sa-ti fi fost de folos ce am scris...Baftawinking...Si daca tot nu iti cumpara una, economiseste si tu putini bani, de sarbatori, bani de buzunar si cand ai banii suficienti doar le spui Mama am (x)lei. Din acesti bani imi iau si eu o chitara. Daca iti mai trebuie niste bani roaga-i pe ai tai sa iti dea o mica diferenta.Succeswinkinghappy

| iryonutz a răspuns:

Salut.Aveam si eu aceeasi problema,vroiam o chitara dar nu prea eram sigur daca ma vor intelege parintiistraight facedar le-am spus ca vreau sa candt si eu la chitara/ca imi place chitara de cand sunt mic si a doua zi mi-a cumparat o electroacustica fainawinking...in fene
Cateva sfaturi care sper sa-ti fie de folos:
1.Spunele parintilor tai ca iti place foarte mult chitara si ca ai prieteni care cant si pot sa te invete.
2.Dupa asta ajutai cu treaba,vorbeste frumos cu ei si daca te-au refuzat nu arata ca esti nervoasa ci putin trista.
3.Cand mai sunt in camera uitate la imagini si informatii despre chitari,insista mai mult ca ei sa vada ca te pasioneaza acest instrument muzical.
Cam atat.La mine a mers cu prima dar sper sa-ti fi fost de folos ce am scris...Baftawinking...Si daca tot nu iti cumpara una,economiseste si tu putini bani,de sarbatori,bani de buzunar si cand ai banii suficienti doar le spui Mama am (x)lei .Din acesti bani imi iau si eu o chitara.Daca iti mai trebuie niste bani roagai pe ai tai sa iti dea o mica diferenta.Succeswinkinghappy

| Andreea_Cristina_Tilinca_1990 a răspuns:

Eu am convins-o si de Craciun primesc, adica peste cateva zile! Zii ca vrei si tu sa-ti implinesti un vis!

| Design a răspuns:

Poti apela la strategiile pe care copii cei mici le folosesc. Mai bine zis, poti recurge la santaj! tongue