| victor73 a întrebat:

Am o intrebare cam stupida fas ruga fara jigniri.Am doua verisoare ele ma tot inerveaza prin faptul ca dau in mine si imi tot pun porecle care stiu ca ma inerveaza ca sa le fug dupa ele si asa tot fac, o data m-am inervat asa de tare ca le-am batut.Ce sa fac le-am zis la matusamea si unchimeo de vreo suta de ori chiar si ei au vazut cum imi spun si ca dau.Ce sa fac?

13 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Ce prostie. incearca sa le eviti, iesi in oras cand stii ca vin in vizita, inchide-te in camera ta si asa mai departe si refuza ferm sa le mai vizitezi, explica-le clar motivul parintilor tai, spune-le ca te-ai saturat sa fii tratat astfel si ca daca nu vor lua masuri refuzi sa mai ai de a face cu ele, lasa unchiul si matusa ca sunt parintii lor si evident tin cu ele.

| Fatamuntilor a răspuns:

Vor doar sa te tachineze. Data viitoare cand te mai necajesc, ignora-le.Cauta-ti alta treaba.Ele atata astepta sa te proavoace ca tu sa reactionezi asfel.
Cand ve-ti creste v-eti rade de aceste incidente.
Asa-i ca nu ai mai mult de 10ani?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu le baga in seama. lasa-le in pace si cand vor vedea ca nu mai reactionezi adica vor crede caiti place, atuncia te vor lasa in pace. Apoi banuiesc ca se vor gandi la ceva care sa te enerveze iar atunci potejeaza la fel.
SPER CA TE-AM AJUTAT!
funda? TE ROG!

| MetalHead04 a răspuns:

In primul rand, invata romana. In al 2 lea rand da-le foc.

| AnonimulRo a răspuns (pentru MetalHead04):

Dar cat ai stat sa gandesti acest raspuns "genial" si "interesant"?

| MetalHead04 a răspuns (pentru AnonimulRo):

10 secunde.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnonimulRo):

Dar tu?
Eu zic sa le dai in **** mami lor si sa le eviti pe cat posibil si daca nu te lasa le mai bati o tura. fara mila.

| AnonimulRo a răspuns:

Iti explic eu mai clar (aprindem becul).
Multi copii nu au capacitatea de a realiza ceea ce fac. Ele nu gandesc din punct de vedere logic.
Pentru ele li se pare o distractie (asa fac copii, ce e distractiv pentru ei dar nu tin cont de pericole si altele).
Cand o sa le creasca cerebelul o sa realizeze mai mult.
Pana atunci rezolva incercand sa devi:
1. prieten cu ele.
2. un om ce nu il intereseaza poreclele teoretice dar nu si practice si care isi poate controla propriul corp.
3. un om ce le deschide mintile, sa le spui "N-are logica(sens) daca da-i in mine, ma poreclesti si toate cele, ca nu rezolvi nimic","Mai bine fa ceva folositor".
BYE.

| AnonimulRo a răspuns:

Ma, nu cersiti funda ca boschetaru dupa paine.

| xxGhost99xx a răspuns:

Dar ce varsta au?

| Mytsaa a răspuns:

Nu le mai baga in seama.Or sa se enerveze la un moment dat si o sa te lase in pace.

| lila36 a răspuns:

Nu le baga in seama, incuie-te in camera, prefa-te ca nu le auzi. Daca le fugaresti le dai satisfactie. Sper ca te-am ajutat.Pe curand.

| TAdrian a răspuns:

Eu zic sa nu le ei in seama. Daca vor vedea ca nu te mai afecteaza ceea ce spun, nu vor mai continua. O data ce vede ca te agiti etc. fac mai rau, asta asteapta, raca si cearta. Incearca asa daca nu. fale exact ce-ti fac si ele.