| Swetlly122 a întrebat:

Am o întrebare foarte serioasă și doresc rapid răspuns! Mă doare grav măseaua și pastilele nu își fac efectul și nu mai știu ce să mai fac! Daca îmi pun puțină benzina la masea ce se poate întâmpla? Daca îmi pun scrum de țigară in ceai pot dormi ca un bebeluș fara să simt nimic? Fără răspunsuri la mișto că eu le iau în serios și cine știe în ce tâmpenie mai dau. Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Pune putin alcool acolo sau produse care contin alcool. Mie imi trecea cu tinctura de propolis pusa in cantitate mare pe masea. ca medicamente incearca algocalmin, piafen

| Andreeush a răspuns:

O iei razna dacă îți pui scrum de țigară în ceai.
Nurofen ai încercat?

| sofisis a răspuns:

Arcoxia. E puternic, mult peste clasicele pastile de dureri. Ia jumate de arcoxia si ti trece si mama durerilor de masea.

| Donsavas a răspuns:

Foloseste niste spray uri cu lidocaina! Amortesc nervii bucali.

| brokxy a răspuns:

Ok Uite nu stiu daca va functiona la tine. Nu stiu cauza durerii tale. Dar daca e carie sau infectie. Eu am incercat odata orez cu lapte fara zahar deloc. Si nu am mancat zahar deloc in acea zi. Dupa orez mi-a trecut durerea complet. Era orez cu lapte fara zahar. Si eu am luat pastile de durere si tot m-a durut dar dupa ce am incercat asta mi-a trecut. Nu garantez ca va trece.Suntem diferiti dar pe mine m-a lasat acea durere am vrut sa merg la dentist si nu m-am mai dus ca mi-a trecut de la ceea ce am mancat si ma durea groaznic de cateva zile

| IepurasXxX a răspuns (pentru brokxy):

Au venit chinezii si ti-au facut caria laughing)))

| IepurasXxX a răspuns:

Mai bine imoaie o bucata de material sau un betisor de urechi intr-o sticla de bautura (macar 40% alchool) si pune-o pe masea. nu presa tare

Benzina este toxica. cum sa o bagi in gura? Despre faza cu scrum de tigara nu am auzit niciodata. dar nu ti-as recomanda sa faci asta