| Anonima1441 a întrebat:

Am o întrebare pentru voi fetele și băieții.
Vi se pare normal ca un băiat la 18 ani sa fie văzut de măsa în chiloți? Mereu? Efectiv sa nu va îi fie rușine să stea în chiloți în fața ei având în vedere că băiatul respectiv are iubită.
Eu sunt în această situație și mă deranjează ft tare chestia asta, vreau să știu dacă e ceva mai greșit la mine sau pur și simplu iubitul meu ar trebui sa fie mai îmbrăcat în fața mamei lui, că totuși nu mai are 5 ani și se vede că are și el acolo ceva.

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Daca face asa ceva, amândoi aveți cate o problema mare, si puțin probabil ca veți rămâne împreună.
Tu pari prea posesiva, iar el cam pueril.
Par motive insuficiente pentru o cearta și o ruptura, dar te asigur ca daca începi si tu sa ii arati "ca poti", limita (in ce privește un dezastru) e cerul.
Nu mai bine purtați voi o discuție în care sa stabiliți niște reguli de comun acord?
Daca nu exista înțelegere, acceptare, compromis, dar și MULT dialog, poate sa existe orice altceva, nu va rezista mult.

23 răspunsuri:
| AnotherGirl a răspuns:

Maică-sa l-a văzut în fundul gol, l-a șters la fund și i-a schimbat scutecele atâta timp. O fi având el 18 ani, dar tot copilul ei este. Nu mi se pare deloc anormal că se simte confortabil să umble așa în preajma ei. Până la urmă sunt mamă și fiu și nu există nimic sexual în asta.

Pe tine de ce te deranjează chestia asta? Adică nu stă în chiloți în fața unei alte femei random sau în fața unor gagici străine. E doar maică-sa. Sunt sincer curioasă, fără niciun hate. happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. La tine nu e greșit, la mă-sa e.

| Freya1 a răspuns:

La chestia asta exagerezi un pic tu.Adica da,nu e ok sa îl vadă mama lui la ani astea dezbrăcat,dar în chilot totuși...
Mulți băieți umbla la bustul gol, mai ales pe căldurile astea, plus ca ei poarta boxeri ce sunt aproape pantaloni scurți, nu tanga.

Ar trebui sa ai grija cu stările astea de gelozie exagerata, pentru ca în timp îți vei face tu ție rău.

| OldSoul a răspuns:

Nu este o regula.
Fiecare familie isi impune propriile limite.
Si cumva, copilul, preaia ceea ce vede la parintii lui.
Daca in familia lor era normal ca tatal lui, sau alta persoana din familie, sa stea in lenjerie prin casa, ei bine, copilul va considera asta ca fiind normal.
Si totodata exista si posibilitatea ca mama lui sa-l fi "pus" si eventual chiar incurajat de mic copil sa stea asa pe motivul ca "e cald", iar el acum cand a crescut pastreaza aceleasi obiceiuri.

Iar daca e sa inchei cu o gluma laughing
La el in casa, sa stea cum vrea laughing Problema e daca-l aduci la tine si o sa stea tot asa de fata cu ai tai laughing)

| anonimuIl a răspuns:

Nu e normal ca un băiat de 18 ani să stea așa în casă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mare toata lumea sta asa, ba unii chiar fara nimic si nu intereseaza pe nimeni.Lasa omul sa stea cat de dezbracat vrea daca asa se simte bine.

| Anonima1441 explică (pentru anonim_4396):

Mda. aia e. Problema e la mine atunci. Dar nu mi se pare normal având în vedere că de mine îi este rușine peste cap. E la modul de daca mi cere hârtie igienică cat timp e la baie sau un prosop trebuie să Io de-a maicăsa că eu nu pot că se simte rușinat. E la naiba de nu oi stă și eu în bustiera cu ai lui de față fără nicio jenă că nahappy e cald

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonima1441):

Esti un pic posesiva poate si il vrei doar pentru tine.El e obisnuit cu ai lui dar cu tine e un pic mai retinut.Eu sunt de parere ca nu trebuie sa fii indrazneata decat cat iti permite el si respectul fata de ceilalti e important.Cu mama lui e dintotdeauna.Cu tine poate se stie de o saptamana.

| Anonima1441 explică (pentru anonim_4396):

Ne știm de 4 ani în pui mei!

| ionur a răspuns (pentru Anonima1441):

Da tu ești gagica lui? -_-

| Anonima1441 explică (pentru ionur):

Da, eu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonima1441):

Daca va stiti de 4 ani ia-l acasa si sa stea doar cu tine.
Acolo nu va mai conta daca are chiloti sau nu.

Răspuns utilizator avertizat
| NLS a răspuns (pentru Anonima1441):

Daca face asa ceva, amândoi aveți cate o problema mare, si puțin probabil ca veți rămâne împreună.
Tu pari prea posesiva, iar el cam pueril.
Par motive insuficiente pentru o cearta și o ruptura, dar te asigur ca daca începi si tu sa ii arati "ca poti", limita (in ce privește un dezastru) e cerul.
Nu mai bine purtați voi o discuție în care sa stabiliți niște reguli de comun acord?
Daca nu exista înțelegere, acceptare, compromis, dar și MULT dialog, poate sa existe orice altceva, nu va rezista mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desi ai scris ca vrei raspuns doar de la fetele si baietii scriu si eu,un alien.
Eu personal nu as sta in chiloti in fata mamei, nu ar conta argumentele tale ca exista pe undeva o iubita, ca e trecuta varsta de cinci ani, ca se vede ceva umflat acolo.
Dar in situatia ta oare ce-i de facut?
Te deranjeaza ca sta dezbracat si de tine se rusineaza?
Ce poti face daca mama lui accepta asta?
Nu poti fi suparata pe nimeni dar poti sa aduci acest lucru in discutie ca pe o gluma, asa vei intelege mai bine.
Sau cauti alt iubit mai pudic fata de parintii lui.
E doar o parere.

| just4ubr2015 a răspuns:

Un nesimtit fara 7 ani de acasa

| ionur a răspuns:

Dacă măsa este curvă este de înțeles totul. Ce se aseamănă se adună. Curva la curva.

| Editocroci a răspuns:

Cratima,anonimo.
Nu e normal ca un băiat de 18 ani să stea în chiloți în fața mamei lui.

| ZokoZEW a răspuns:

Nu conteaza, am 14 ani, tot asa, stau in chiloti in fata mamei, pai daca este cald csf

| Anonima1441 explică:

Mama lui este o persoană foarte liniștită și buna dar sincer nu mi se pare respectuos să ieși așa prin casă...

| ionur a răspuns (pentru Anonima1441):

Este prea de tot ce face el niciun om normală și sănătos nu ar face asa ceva nu ar umbla în halul ăla în fata la mama lui Doamne ferește dacă a făcut asta și în fata la sora lui este urât adică ești ditamai omul și umbli asa în fata lui mama ta.

| Anonima1441 explică (pentru ionur):

E singur la părinți

| ionur a răspuns (pentru Anonima1441):

Pai și tu dacă ești gagica lui cum poți să-l lași sa umple în halul ăla în fata lui măsa tu chiar nu-i zici nimic adică este normal pentru tine ca el sa umble în cu*ul gol prin casa

wtf -_-

| ionur a răspuns (pentru Anonima1441):

A da este de înțeles acum este singur la părinți trebuie sa știe mama lui ce chiloți are pe el și sa umple în cu*ru gol prin casa.