| Da660 a întrebat:

Am o întrebare și caut un răspuns serios, nu copilărești!
Bun, este vorba despre relația mea cu o fată pe care o iubesc și ma iubește extraordinar de mult, simt asta!

Ea are 22 și eu 24, este foarte desteaptă și femeie în toată firea, este la drept pe avocat judecător.Așa o fată nu am întâlnit în viata mea, adică e frumoasă foc, are și corp, dar să spunem că asta contează la început. După vine iubirea.
Efectiv îmi e dor de ea și când suntem împreună.

Haideți sa va spun problema :

Noi doi ne vedem destul de regulat...
Cam de 3 ori pe săptămână în general...

Faza e ca eu aseară am dormit la ea și eu m-am trezit să plec la muncă la ora 06:30...
Și azi i-am spus dacă pot rămâne totuși la ea și în seara asta și va dau și răspunsul ei cuvânt cu cuvânt:

"""Nu iubire, nu te supăra, dar vreau sa dorm pana pe la 8 mâine ca lucrez, ne vedem noi că nu intră zilele in sac""".

Și mi se pare puțin aiurea pentru că dacă totuși iubești atat de mult...ii respecți și lui dorințele, parcă imi interzice sa ne vedem și a spus ce a spus pentru că ea vrea sa doarmă mai mult..pana la 8 cât a spus ea, dar cu ce o deranja că mă trezeam la 6 jumate și eu ca să plec spre muncă?
Adică nu ii făceam serenadă de dimineață la ora aia, pur și simplu mă îmbrăcăm frumușel, o pupam pe frunte și plecam.
Dați-mi un răspuns va rog.

Mulțumesc anticipat!

20 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Daca tot va iubiti asa mult, casatoriti-va si dormiti impreuna tot timpul.

| Mosotti a răspuns:

Pai nici sa stai pe capul ei asa in prostie, mai las-o si libera si singura daca doreste.
Are dreptate nu au intrat zilele in sac.

Dar ati facut ssex? Aveti o relatie, sau e doar asa mai amicitie?

Si in primul rand nu stii daca chiar te iubeste! Asta te-ai intrebat?

| Da660 explică (pentru Mosotti):

Și de 3 ori pe zi facem
Și da, simt ca ma iubește mai mult decât orice persoană

Și până la urmă e fată de birou cum s.ar spune
Adică ma refer ca e matură din toate punctele de vedere...nu e copilă absolut deloc

| Mosotti a răspuns (pentru Da660):

Pai si atunci daca te iubeste? Are si ea nevoie de timpul ei personal. Nu e nici o problema. Nu sa stea cu tine non stop.

| Freya1 a răspuns:

Nu ne-ai spus un lucru esențial.De cât timp sunteți împreună?

| Da660 explică (pentru Freya1):

De 4 luni jumate...dar simt că mă iubește mai mult decât orice?
Și este matură din toate punctele de vedere fata asta
Adică e fată de birou...ea este la drept... avocat judecător
Și este și deșteaptă foc
Și frumoasă
Și simt că mă iubește mai mult.decat orice, simt asta mai mult ca niciodată

| Freya1 a răspuns (pentru Da660):

La 4 luni de relație poate ca e normal sa nu se grăbească sa stați împreună, mai e timp.
Sunteți adulți și conștientizați ca necesita un pic de cunoaștere înainte de a face pași mai mari.

| Hammurabi a răspuns:

Adică tu nu înțelegi că dacă dormi cu cineva în pat, și te scoli la 6.30, mergi la baie, apoi te îmbraci și pleci (probabil mai trebuie să și încuie ușa după tine) e clar că îi strici somnul? Somnul ăla mișto dintre 5.00 și 9.00.
Dacă știi că te iubește extraordinar de mult, de ce ești atât de disperat și n-o lași să respire?
După cum pui problema cu "îi respecți și lui dorințele" ești un tip posesiv. Și n-o iubești extraordinar de mult.
Cel puțin nu mai mult decât te iubești pe tine.
Încă nu sunteți căsătoriți și deja pui în discuție libertatea ei personală, versus împlinirea dorințelor tale.
Probabil o vei pierde până la urmă.
În loc să fi un bărbat după care ea să fie topită, să tragă ea de tine să rămâi la ea, tu începi să te transformi într-un stres pentru ea cu ideile și pretențiile tale?
Mie mi-e greu să înțeleg asta.

| Da660 explică (pentru Hammurabi):

Am uitat sa menționez ca sunt un Tim puțin întrat în depresie.....si ea știe lucrurile astea la mine...
App... faza e ca doar după ce fac anumite lucruri îmi dau seama ce fac?

| Gabriel010 a răspuns (pentru Da660):

"App... faza e ca doar dupa ce fac anumite lucruri imi dau seama ce fac?" - evident, si mie mi se intampla, din pacate. Sunt momente, si nu foarte putine in care iau decizii emotionale si "pierd", important e sa nu regreti. Ca sa iti dau un exemplu, de multe ori imi pun increderea intr-o anumita persoana desi ratiunea imi spune sa nu o fac. Eu totusi actionez emotional, iar in timp se dovedeste ca daca as fi actionat rational as fi avut dreptate. De asemenea, spun anumite lucruri unor persoane, fiind condus de emotie, ratiunea "imi spune" abia dupa ce am spus acele lucruri respectivelor persoane ca nu trebuia sa le spun, ca acele persoane au profitat samd. Cred ca nu ar trebui sa regreti, omul nu e doar o fiinta rationala, ci e si o fiinta emotionala. Deciziile emotionale sunt riscante, dar ai parte de "clipe de neuitat" atunci cand castigi pe baza actiunilor emotionale. Din pacate, exista si reversul medaliei. Ratiunea te pastreaza circumspect, neluand decizii riscante, dar constante si cu un grad de siguranta mai ridicat ( dar nici nu ai parte de "clipe de neuitat" atunci cand ratiunea iti confirma ca asa trebuia procedat). Ca in exemplul nostru, un om rational e circumspect cand trebuie sa ofere increderea unei persoane. Un om emotional i-o ofera, fara vreo circumspectie. Omul emotional risca, insa in cazul in care castiga, si se dovedeste in timp ca omul acela merita incredere, castiga "totul" ( in timp ce "rationalul" nu i-a oferit-o, desi merita, rationalul in cazul de fata nu se bucura de aceleasi beneficii de care se bucura emotionalul), iar in cazul in care pierde si se dovedeste in timp ca omul acela era un ticalos, hain samd, pierde "totul" ( si atunci emotionalul nu se bucura macar de situatia normala a rationalului). Tu alegi ce vrei sa fii. E cu doua taisuri. In opinia mea, e bine sa ai din fiecare cate ceva ( si din emotional si din rational), sa alegi cumva "calea de mijloc". Parerea mea e sa nu regreti daca ai gresit actionand emotional, ai sperat, ai crezut, daca regreti nu o sa iti mai revii psihic. Consoleaza-te cu ideea ca "macar ai trait frumos" actionand emotional.
Sau ca sa iti dau un exemplu mai simplu, e ca la un meci de fotbal. Unele echipe joaca ofensiv, placut ochiului, putin "aruncat" ( fara sa respecte prea mult tactici, tehnici, deci "emotional") si uneori castiga la scor, alteori pierd la scor. Dar spectatorii sunt multumiti ca au oferit spectacol prin jocul lor frumos, chiar daca pierd. Alte echipe joaca rational, calculat, fara sa se "avante" in atac, cu multe tehnici si tactici, deci rational. Rezultatele lor sunt mult mai constante si mai apropiate, nu au decalaje mari intre victorii si infrangeri, insa nu ofera spectacol. Cred ca tine de perceptia pe care o are fiecare om in viata. In general, consider ca "e bine" sa nu fii nici prea rational, dar nici prea emotional. Ratiunea in general inseamna "a fi rece, gandi rece" iar emotia inseamna " a fi cald, gandi cald".
Cum am spus si mai sus, nu regreta chiar daca gresesti. Omul mai e facut si pentru asta, macar ai incercat, si puteai reusi. Cu circumspectia rationalului nu reuseai, dar nici nu pierdeai. Erai constant. Daca iti vei regreta greselile, nu vei trece peste din punct de vedere psihic.

| haileewatson a răspuns:

Cred ca analizezi prea mult chestia asta si devii sufocant. Fata nu are nicio obligatie sa te primeasca la ea acasa in fiecare seara. Din raspunsul ei cred doar ca avea nevoie de o noapte linistita in care sa fie singura si nu e nimic rau in asta. E foarte obositor sa fii trezit dimineata la 6, chiar daca tu spui ca te imbraci si pleci, pe ea tot o trezesti si o intrerupi din somn. Poate are planuri sa stea cu prietenele la telefon in noaptea aia sau sa se uite la un film. Esti prea posesiv

Răspuns utilizator avertizat
| Gabriel010 a răspuns:

Esti norocos ca ai ca iubita o asa fata, chiar daca lucrurile pe care le-a spus ea sunt sau nu niste pretexte. Poate fi, evident, si un pretext "diplomat" ca nu are chef mereu sa fie cineva langa ea. Dar poate ca nu e un pretext si chiar voia sa nu fie trezita. Oricum ar fi, parerea mea e sa ii respecti doleantele ( mai ales daca e frumoasa si te simti atras de ea).
PS: daca eram rau-intentionat iti ziceam sa o lasi.

| Da660 explică (pentru Gabriel010):

Și faza e ca aceasta fată minunată tocmai mi-a spus aseară când stăteam cu ea în pat niște lucruri care mau lăsat mască.

A văzut un mesaj trimis de mine unui prieten care m.a împrumutat de niște bani.

Și m-a luat frumos lângă ea și a început să îmi spună că orice pățesc, orice fac, si daca am nevoie de bani sau orice altceva...ea să fie prima persoana care să știe...că suntem o familie,.ca îmi dă cât am eu nevoie doar să mă știe bine?
Vă dați seama ca nu o sa fac acest gest, sa cer eu bani ei,. doar vorbesc ce a spus ea, și o văd cât poate sa tragă cu casa....cu toate ca e cam de bani gata...cum vine vorba?

Asa om nu am întâlnit în toată viata mea și o simt ca ea este fata lângă care mă regăsesc în totalitate!?
Vad viziunea aia cu noi

Vă dau tiktokul meu și am un video cu o poza cu ea să vedeți și voi cât de frumoasă și cata încredere inspiră zâmbetul ei?

wwwda6609901gmail
Asta e pagina mea, lăsați un com la videoul ala dacă vedeți.sa știu și eu dacă ați văzut,. mulțumesc

| Gabriel010 a răspuns (pentru Da660):

Nu pot accesa pagina. Nu e scris corect link-ul.

| Da660 explică (pentru Gabriel010):

Caută fix după mail....practic asta e numele

| Gabriel010 a răspuns (pentru Da660):

"Practic asta e numele" - cum? Da660 e?