| Swetlly122 a întrebat:

Am o întrebare! Tocmai se circulă știrea despre amânarea examenului de bacalaureat. Eu am muncit la mate, m-am pregătit și chiar nu vreau sa se anuleaze, in ciuda tuturor văicărelilor mele. Voi ce părere aveți?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil au facut unii misto de tine, fiindca te-au vazut credula.
Ministerul Invatamantului a anuntat deja ca primul examen de BAC incepe in 9 Iunie!

"Bacalaureat 2020.
În acest an probele orale la BAC 2020 nu vor mai avea loc în timpul anului școlar, ci în timpul sesiunii de examene. Ministerul Educației a decis ca examenul de Bacalaureat 2020 să înceapă pe 9 iunie"

Sursa:
https://stirileprotv.ro/......u-bac.html

| Swetlly122 explică (pentru Violleta2022):

Bacul se da pe 22 iunie nu pe 9. Pe 9 suntem la școală, poate te referi la competente

| Violleta2022 a răspuns (pentru Swetlly122):

Ai, dreptate, asa este!

Noul calendar de organizare și desfășurare a examenului național de Bacalaureat – 2020 a fost publicat de Ministerul Educației, potrivit unui comunicat primit de Edupedu.ro.

3 – 10 iunie 2020 Înscrierea candidaților
11 – 17 iunie 2020 Echivalarea și recunoașterea competențelor lingvistice și digitale
22 iunie 2020 Limba și literatura română – proba E a) – proba scrisă
23 iunie 2020 Limba și literatura maternă – proba E b) – proba scrisă
24 iunie 2020 Proba obligatorie a profilului – proba E c) – proba scrisă
25 iunie 2020 Proba la alegere a profilului și a specializării – proba E d) – proba scrisă
30 iunie 2020 Afișarea rezultatelor la probele scrise – până la ora 12:00
30 iunie 2020 Depunerea contestațiilor în intervalul orar 16:00 – 20:00
1 iulie 2020 Depunerea contestațiilor în intervalul orar 8:00 – 12:00
1 – 4 iulie 2020 Rezolvarea contestațiilor
5 iulie 2020 Afișarea rezultatelor finale

sursa:
https://www.edupedu.ro/......ui-examen/

| JicaContra a răspuns:

Deci tu esti "d'ala" care invata pana la extemporal, si dupa extemporal uita, tot, tot, TOT?

adica?!? daca se amana nu o sa mai stii materia, si nici nu o sa ai mai mult timp sa o mai recapitulezi odata?!?

| Swetlly122 explică (pentru JicaContra):

Total greșit. Eu nu vreau sa se amâne fiindcă mi s-a luat sa tot lucrez atât la mate și vreau sa scap mai repede. Alooo

| JicaContra a răspuns (pentru Swetlly122):

Aha, dar vrei si nota mare... nuuuu? tongue

| DuckDodgers0 a răspuns:

Nu se anuleaza

| Carolina1972 a răspuns:

Slabe sanse sa se anuleze. Deci continua cu pregatirea, ca bine faci.

| CristY1412 a răspuns:

Nerd.