| Izabels a întrebat:

..verisoara mea este gravida si s-a dus la ecografie dar nu a inteles cuvintele de pe ecografie! Cuvintele sunt range si wiliams? Imi puteti spune ce inseamna! Va rog frumos!

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Range inseamna interval (cred ca vine de la Dynamic range care se gaseste adesea pe ecografii).
Williams cred ca vine de la sindromul Williams (probabil ca verisoara ta e in trimestrul 3 si cam pe acolo se poate depista, asta nu inseamna ca are sindromul asta).