| missplaja a întrebat:

Am o mare problema.sa incep:
de 3 ani imi place de un baiat.doar ca e mai mult de atat. tin enorm la el.in sfarsit dupa acesti 3 ani si-a dat seama ca si el ma place si ma rog cu biletele etc am ajuns sa fim impreuna.(in secret).
avem o luna.ne intelegem bine. dar e foarte ciudattotul...pe mess imi spune ca tine la mine si chestii din astea dar la scoala e mai ciudat. avem o sg ora cand putem sta impreuna la scoala.ne tinem de mana se comporta super. dar apoi gata.1-2 zile vorbim,, apoi urmatoarele zile nu mai exist parca.nimic.eu sufar enorm. ce sa fac? sa vorbesc cu el? pare asa greu avand in vedere ca e secret. e genul de persoana care se supara pentru orice detaliu.ca nu stau cu el si etc.mereu parca ar fi un motiv de cearta.ne certam si a2-a zi vine la mine.si uita ce s-a intamplat cu o zi in urma.sau imi spune sa ma prefac ca nu s-a intamplat nimic, adica sa uit.of.stiu ca si el tine la mine.adica asa mi-a spus. dar am si vazut. dar are un mod foarte ciudat de a se exprima.sau mai degraba nu se exprima prin nimic.acum vorbeste cu mine dar ca si cum nu am fi impreuna.eu simt ca disper. mai e si o colega care cam baga in seama si tot se da mare in fata lui.pentru ca acum ceva timp a fost "o intentie de a fi impreuna ei". dar acum nu mai e nimic. dar cine stie ce gandeste ea. of un sfat va rog mult. e greu sa treci prin situatii de genul.nu doresc la nimeni

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Dap, eu zic sa faci cum o facut @mistikk. Adica nu are nici un rost sa fii si sa nu fi intr-o relatie, te si implici cu tot sufletul, apoi vezi ca el te paraseste si suferi de parca s-o sfarsit lumea.
Cauta un tip serios, care sa se implice intr-o relatie la fel de mult ca si tine, care sa nu aiba x relatii "secrete" ci una singura si buna, pe fata.

| mistikk a răspuns:

Ma regasesc...parca as vorbii despre mine si eu eram la fel doar ca nu puneam asa la suflet cum faci tu dar eu i-am dat papucii pentru ca i-am zis ca asa nu mai suport nu are rost

| ROmanWhat a răspuns:

Buna.
1. Daca tipu este frumos problema este ca scuze ca zic direct, dar el nu cred ca "te iubeste" doar pe tine
2. Daca nu este perfectboy poate fi golan si iar aceeasi problema
3.Colega face sa para ca 1. este adevarat
4.La cum te trateaza face ca toate variantele sa fie adavarate
5. Fato tu esti din aia sufletista nu 3 ani l-ai placut si l-ai tras de limba :O, da este bine ca aceasta intamplare este o lectie de viata si poate o sa devi mai putin sufletista.