| anonim_4396 a întrebat:

Am o nedumerire :

Ce inseamna cand un baiat spune altui baiat "ce ti-as face daca ai fi fata!'? Vorbim despre un prieten bun de-al meu si fost coleg de scoala care in ultima perioada o cam ia pe aratura. Adica spune numai prostii cu tenta sexuala,nu odata a vrut sa imi arate "dotarea " lui din chiloti,se prinde de dotare in fata mea,iar azi sa vina cu bomba : ce ti-as face daca ai fi fata! L-am intrebat ca ce ar face,la care el... cred ca ati ghicit raspunsul. Deci ce se intampla,fratilor? Sa inteleg ca am un tovaras gay sau doar a glumit? Eu nici nu stiu cum sa reactionez la ceea ce s-a intamplat. Ma gandesc sa termin prietenia cu el pentru ca nu am nevoie de un prieten care are intentii necurate,mai ales cu partea mea dorsala. Nu imi vine sa cred ce se intampla. Simt ca o iau razna. Cel mai bun prieten sa imi spuna asta... De aceea va cer parerea. Gay, a spus in gluma sau?

Răspuns Câştigător
| Dinamitæ a răspuns:

Cred că e o glumă..Totuşi ai încredere în tine.
Dacă e prietenul tău nu există şanse ca el sa fie gay. vrea şi el să glumească..ai încredere!winking

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Un gay mu glumeste astfel.
Eu cred ca, prietenul tau iti face farsa.

Daca mai face astfel de "propuneri", intreaba-l daca e gay. Daca spune DA, atunci propune-i ca "i faci cunostinta cu unul care face haltere si culturism si este tot gay, baiat frumos".
Vezi atunci ce figuri va face! Mai ales daca si ai vreun prieten mai voluminos de format sportiv, pe care "il prezinti" pentru el (sa nu se cunoasca intre ei, iar prietenuul sportiv sa fie pus in tema si sa cunoasca gluma, sa-si joace bine rolul... big grin

| RainmakerX a răspuns:

Este o gluma frate... laughing

| PersonajFictiv a răspuns:

"Daca erai fata", adica daca erai fata., daca era gay ziceam "ce te-as arde ", etc.E in calduri. Glume de ale lui, invatate de la cineva.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Am un prieten transgender (transsexual, s-a nascut fata si acum e baiat) care a patit in liceu ceva similar cand o fata i-a spus "Ce pacat ca nu esti baiat".
Nu cred ca e gay. Daca ar fi fost probabil ti-ar fi spus direct ca te place, fiindca e clar ca te place ca persoana. Acel "daca ai fi fata" poate fi interpretat ori ca te simte ca pe o fata dar se blocheaza la faptul ca fizic esti baiat (si el nu e gay) ori ca te place atat de mult ca ar face mai multe cu tine DACA ai fi fata. Eu zic sa lasi lucrurile sa curga, e evident ca esti oricum special pentru el, nu cred ca ti-ar putea face ceva rau.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Dacă ce spui tu este adevărat o cam ia pe drumul care are o pancartă cu gay scris pe ea... Si eu am avut un prieten care a facut la fel plus ca era mai mult fată decât băiat si i-am facut vânt... Eu cel puțin nu vreau astfel de persoane in grupul meu de prieteni, tu poti face cum crezi mai bine. Oricum cred ca e bine sa mai stai puțin să vezi cum se comportă o perioadă de timp ( cât crezi tu ) si pe urmă să iei o decizie mai ales ca ai spus ca e vorba de cel mai bun prieten si ăștia nu se găsesc așa ușor laughing. Până la urmă tot tu decizi.

| HarukoMariusDaniel a răspuns:

Daca e prietenul tau, trebuie sa iti dai seama cand e glumet si cand e serios...
Nu rupe prietenia doar pentru o astfel de faza. Nu cred ca un gay isi spunea intentiile direct laughing

| Mimo2 a răspuns:

Poate glumea laughing
Eu stiu...
Mai bine il intrebi

| alex055 a răspuns:

Dacă face și zice mereu același lucrurieu zic ca e gay, dar mna nu știu am și eu un prieten care îmi făcea chestii d-astea doar așa sa vadă cum ma sperii

| Zeenya a răspuns:

Discuta cu el. Spune-i data viitoare '' glumesti, nu? ''. Sau intreaba-l in gluma si tu '' te-ai facut gay ma?"vezi cum reactioneaza. nu stiu nu a vorbit cu tine pana acum de o fosta iubita? daca a avut relatii cu fete posibil ca a glumit cu tine. Si nu-i demon in el zici ca are intentii necurate lol nu te violeaza amu

| Stephanie20 a răspuns:

Sunt doua variante mari si late. Ori este gay ori nu. Dar daca spui ca e tovarasul tau ar trebui sa iti dai seama cand glumeste si cand nu.
Observa in timp daca m-ai face astfel de glume, daca le face inseamna ca da este gay, daca nu inseamna ca doar se amuza pe seama ta

Sper ca te-am ajutat!

| Mara1997 a răspuns:

Poate fi luata drept ca şi o glumă, respectiv o ironie, mai mult ca sigur... păstrează-ti calmul, o seara frumoasă!