| andrei92_2159 a întrebat:

Am o prietena si am aproximativ un an de cind ma intilnesc cu ea o iubesc tare mult, mi-a aparut ocazia sa plec peste hotare dar daca plec trebuie sa o parasesc pe ea... Ce ma sfatuiti sa fac?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti sa pleci cu ea sau pleci fara ea si o vezi cand te intorci in tara.

| CrazyTeenager a răspuns:

Fa ceea ce crezi tu de cuviinta, exista si relatii la distanta care functioneaza dar depinde de ambii parteneri, daca o cunosti destul de bine si ai incredere in ea, ai putea avea o relatie frumoasa in continuare cu ea, dar daca ai indoieli privind relatia cu ea, atunci treburile stau diferit.

| sirena1 a răspuns:

Eu in prezent am relatie la distanta si daca te uiti la intrebarile puse de mine aici pe TPU ai sa vezi situatia mea si motivul pentru care te-as sfatui sa NU pelci de langa ea daca o iubesti si ea la fel...DAR ramane la aprecierea ta si trebuie sa inveti sa iei dingur decizii mai ales asa importante care ti-ar putea schimba viata pentru ca IMPREVIZIBILUL este peste tot! Iti doresc intelepciune pentru faptele tale

| Allkin a răspuns:

Salut Andrei.
Decizia este toata a ta si sunt sigur ca nimeni din aceasta comunitate nu va dori sa te influenteze sa iei o decizie gresita.
Ca un sfat, incearca sa stai si sa te gandesti la tine.Ce fel de persoana esti.Una muncitoare care pune cariera pe primul loc sau una care se ghideaza dupa sentimente, sensibila si care pune mare pret pe iubire.
Nu sunt in stare sa iti zic ce sa faci, ti-am dat o idee cum poti sa te gandesti la situatia in care te afli.
Stiu ca multi vor alege ca sa plece pentru ca se gandesc ca si acolo peste hotare se gasesc fete si vei intalni dragostea din nou dar asta este parerea lor.Bafta!

| MarinaElkhatib a răspuns:

Daca te iubeste si ea la fel de mult cum o iubesti u ai 2 variante:1-ori merge si ea cu tine; 2-ori vorbesti cu ea si ramaneti impreuna chiar si daca esti u plecat si te asteapta orice ar fi si ar trebui sa inteleagawinking mult succeswinking

| AduMrr a răspuns:

Nu o parasi daca o iubesti. va puteti trimite scrisori unul celuilalt crede-ma din propria experientawinking

| rocs_3671 a răspuns:

Voi cati ani aveti? Puteti continua sa fiti impreuna, dar nu stiu daca ve'ti rezista.Pentru ca e foarte greu sa tii o relatie la distanta.Gandeste'te bine.Ce beneficii vei avea daca vei pleca. Vorbiti deschis pe subiectul asta si luati impreuna decizia buna.

| gaby03 a răspuns:

Fa-ti un viitor si apoi gandeste-te la dragoste. Dragostea trece prin stomac, nu e viitor in Romania.

| Ana_7133 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa vorbesti si cu ea...si parerea ei este foarte importanta.In viata trebuie sa faci unele alegeri fie ca vrei, fie ca nu. Poate ca relatia voatra va continua.

| anonima_9291 a răspuns:

Si eu am prieten care a lucrat in strainatate dar sa stii ca nu e usor sa ai o relatie la distanta dupa parerea mea ia-o cu tine daca vrei sa si fericit pentru ca dac mergi dincolo fara ea mai mult te distrugi de dorul ei incepi sa bei sa te apuci de tot felul de vici rele. Eu am fost in aceeasi situatie si i-am spus prietenului meu ca ori merg eu acolo ori vine in tara pentru ca a stat acolo si nu sa ales cu nimic nu a fost langa mine cand aveam nevoie de el si nici nu sa realizat pe plan financiar. Daca mergi pe o perioada scurta de 2 luni e ok dar dupa aia tot ce a fost fumos se distruge asa ca nu o lasa in tara sau nu pleca tu daca vrei sa fi fericit.

| yuly_3334 a răspuns:

Sa o iei si pe ea... daca o iubesti mult...nu renunta:*