| eugen11 a întrebat:

Am o prietena...suntem împreună de ceva timp, ea îi place sa vorbească foarte mult ca orice fata... Cand suntem alături nu este o problema, cand vorbim pe net nu mai am despre ce discuta cu ea pentru ca am discutat aproape tot, iar atunci cand nu scriu nimic ea se supara, pe telefon aceeași situație. Ce ar trebui sa fac ...adica o tema de discutie care nu s-ar termina?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu generaliza, ca nu toate fetele vorbesc mult!

Cat priveste problema ta, cauat-ti una mai muta, daca asta te enerveaza de atata comentat. Simplu nu?

| RainmakerX a răspuns:

Poti sa vorbiti despre seriale.
Eu am facut asta mai demult si crede-ma, nu ai cum sa le termini laughing

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Femeile nu au nevoie de un subiect anume de discutie, nu trebuie sa fie despre lucruri interesante. Nu o fac cu un scop anume ca sa rezolve ceva. Ele vorbesc ca sa se afle in treaba despre orice lucru lipsit total de importanta in conceptia unui barbat. O fac pentru a li se confirma ca sunt in centrul atentiei si li se acorda timp. Asa evalueaza ele ca relatia e solida / consolidata. Poti aborda orice de ex despre cum ai urmarit o furnica marsaluind pe o creanga sau cum ti-o imaginezi imbracata la urmatoarea intalnire ( mai ales ). In momentul in care nu discuti cu ea se gandeste ca probabil stai de vorba cu alta sau ai alte preocupari si ai uitat-o. Doreste s-o cuceresti mereu iar cand e convinsa ca ii apartii complet deja esti plictisitor si cauta altceva - adica pe altul ca sa-si confirme puterea ei de seductie si sa se simta in siguranta ca nu va putea ramane singura, ca are rezerve oricand oriunde. Mai invata incepand de aici - https://www.youtube.com/watch?v=1yQ1BcT5flw

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Initiaza tu discutia. Dar sa stii ca nu e musai sa vorbiti foarte mult si pe internet. Cunosc ceva asemanator... dar nu prea - de ex. ei vorbeau mai mult pe internet, si mai deloc fata in fata. Mi se pare super ca aveti ce vorbi fata in fata, in plus, tipul asta de comunicare este cel mai ok

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeilor trebuie sa le tii gura ocupata, altminteri vorbesc continuu.Da, intr.adevar,virtual este mai greu sa i.o astupi...