| MaryusCobra a întrebat:

Vreau si eu niste subiecte de discutie cu o fata. Vorbesc de ceva timp cu ea, hmm. cam o luna sa zic si vreau sa ajung sa o intreb daca ar vrea sa fim impreuna dar nu stiu cum sa ajung acolo. Eu o plac foarte mult si ea ma place pe mine dar cand vorbesc cu ea la telefon nu prea vorbim mult timp si ne cam plictisim happy cu toate ca ne complimentam cu dulcegarii si vorbim doar cam ce am facut in ziua respectiva. As vrea sa vorbesc mai mult timp cu ea si sa ajung la ce am scris mai sus. Momentan ea este in spital (si-a spart capu) sad si ea vrea sa vorbeasca cu mine mai mult pentru ca se plictiseste acolo si ii place mult sa vorbim. De aceea vreau si niste subiecte.

Răspuns Câştigător
| maliinaa a răspuns:

Pai pentru inceput daca este in spital te-ai putea duce sa o vizitezi cu o ciocolata ceva dulce. Iar la telefon intreab-o despre ea, experiente placute [ primul sarut chestii ], despre prietenii [ mai ales ca fetelor le place muuuult sa barfeasca laughing ] muzica - ce cantaret(i; e) ii plac, scoala; fa-i complimente, zii ca este frumoasa, la sfarsitul conversatiilor telefonice alint-o, vorbeste frumos cu ea, apar-o. O poti intreba ce fel de baietii ii plac, daca tu esti sau nu genul ei, poti sa-i spui ca v-ati apropiat mult si de atunci simti ceva pentru ea.
Bafta :*!

9 răspunsuri:
| Scriitoarea a răspuns:

Intreab-o care e cel mai ciudat/dragut/urat/uimitor eveniment care i s-a intamplat. daca ar putea fi un animal/o floare/o culoare care ar fi si de ce. Unde i-ar placea sa isi petreaca vacanta de vara/iarna ca si locatie mai imposibila(pe luna, etc). Conteaza sa o faci sa rada, dar nu trebuie sa fi bufon, ci doar sa o faci sa se simta bine in compania ta.Multa bafta si fara teama, fi cat mai degajat si natural.
Pupici, sper ca te-am putut ajuta

| neutrino a răspuns:

E timpul sa mergi in primul rand la ea la spital si sa-i duci si un buchet de flori.

| Azµre a răspuns:

Orice poți discuta cu ea, de la lucrurile de zi cu zi la ce vrei tu altceva.

| horia2012 a răspuns:

Cand iti place de cineva vorbesti cu ea de placere, nu din plictiseala.
Incearca sa vezi daca aveti ceva in comun. Daca ea vrea sa vorbeasca cu tine pentru ca se PLICTISESTE, ar trebui sa-ti de-a de gandit.
O relatie se bazeaza in primul rand pe comunicare. Subiecte sunt o gramada.
Filme, muzica, carti, timp liber... depinde de varsta si mediul pe care il frecventati.

Răspuns utilizator avertizat
| FaFaLikeYou a răspuns:

De acord cu neutrino

| cetateanuturmentatkrysty a răspuns:

Ce retardat esti! omule gaseste ceva in comun cu ea si gata nu cauti pe net subiecte de discutie..cat de banala sa fie viata sau mintea ta

| MaryusCobra explică (pentru cetateanuturmentatkrysty):

Eu am cerut niste sfaturi. vezi cum vorbesti totusi ca n-ai fumat cu mine la coltu' straziiwinking

| TheBestCosmin a răspuns:

Prima data ai putea sa o intrebi date personale si daca aveti ceva in comun tu sa spui,, Frumos si eu la fel! ce dragut!" sa continui sai povestesti ceva iar apoi sa o intrebi :X