| Sofia07 a întrebat:

Am o problema foarte grava, cel putin eu asa o consider. Am 17 ani si sunt singura la parinti. In cateva luni imi va intra in familie un copil de un an jumate, de care eu voi avea grija. In primul rand nu am experienta, si mi se vor reduce multe din activitatile obisnuite. De exemplu nu voi mai putea iesi cand vreau eu afara, nu voi putea aduce prieteni acasa, voi dormi mai putin.deoarece copilul plange noaptea angry si nu voi mai avea atat de mult timp pentru invatat. Ce sa fac?straight face

Răspuns Câştigător
| janynn a răspuns:

Da.ai si tu dreptatea ta. dar eu una, sincer m`as bucura daca as fi in locul tauhappy. si eu sunt singura la parinti dar mi-as fi dorit un fratior mai micuts.eu zic ca ar trebui s ate obisnuiesti cu ideea pentru ca din cate vad nu prea ai incotro, oricum acel copil va veni in familia ta, incearca sa-ti faci un program, de la ora de pana la ora de.stai cu copilu, la ora de. faci teme sua inveti.iesi cu prietenii.eu cred ca te poti imparti numai ca timpul va fi mai scurt acumhappy

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De ce trebuie să ai grijă tu de copil, nu trebuie să mergi la şcoală, să-ţi faci un viitor?
Cine aduce copilul şi care sunt condiţiile de şedere la tine în casă?
Părinţii trebuie să aibă grijă, nu tu care eşti în perioada de formare.
Pa, pa.

| Linda a răspuns:

Mama ta ar trebui sa-si asume in primul rand responsabilitatea. Unchiul tau nu are sotie care sa aiba grija de acest copil?

| Ervin a răspuns:

îngrijeşte-l. poate într-o zi îţi va mulţumi. sau ia un baby-sitterwinking

| Sofia07 explică:

O sa ma duc si la scoala. Asta e problema ca nu stiu cum sa ma impart in 2 locuri.
Parintii mei au si ei treaba, cel putin tata nu are timp deloc, poate sprijin de la mama sa mai am.
Copilul este adus de unchiul meu care trebuie sa plece in strainatate, si nu il poate lua cu el.

| Sofia07 explică:

Pleaca si ea. E incurcata treaba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fc ceva sa nu mai fi asa bolnava ia medicamente fa un tratament.

| bembema a răspuns:

Nu e greu sa cresti un copil mai ales ca are 1 an jumate

| cristina_9849 a răspuns:

Da asta ee iti faci timp daca vrei pentru toate
bine. ai grija de tine.