| tarantulaverde a întrebat:

Am o problema: la mine in familie mam e cam severa si ma cam loveste atunci cind am note rele... ce sa fac? am inceput al 2lea semstreu cu un 4 si un 6 la engleza; 4-nu mi-am facut tema, 6-evaluare.si ea mi-a spus sa aduc miine notele ce fac?/ajutorr... FUNDA!

4 răspunsuri:
| angel09 a răspuns:

Buna! Pai ar trebui sa te pui pe invatat si pe mine ma smotocea mama si am ajuns sa ii multumesc pentru ca am luat capacitatea fara probleme mi-am absolvit liceul cu brio si asta datorita ei.Asa ca burta pe carte si o sa vezi ce repede se rezolva problema. Cere-i ajutorul unde nu intelegi sau unde nu te descurci prea bine.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca esti puturoasa si mergi la scoala degeaba.la ce te duci? ca de invatat nu inveti? atunci? doar sa pierzi timpul de pomana? eu unul ti-as lua dreptul la calculator pana cand ajungi prima la invatatura. dupa aia te-as lasa doar o ora cat iti faci referatele sau alte probleme scolare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fatuca? am o prietena de la voi din moldova, care e maritata acilea la Galati. fata desteapta, cu facultate.si alte cunostinte de la moldova,oameni,integri, harnici, buni.da tu ai 13 ani si vad ca ai alte apucaturi decat scoala.schimba-te bre lasda prostiile si apucate de invatat.mai ai cel putin 10 ani de scoala seriosi.

| valentina345 a răspuns:

Draga stai linistita,ar trebui sa-i spui mamei tale,si ar trebui sa vorbiti serios despre chestia cu lovitu,eu am o gramada de note relelaughing mama ma cearta dar nu ma loveste,ar trebui sa-i spui adevarul, panal la uram tot afla happysi sai promiti ca n-o sa mai iei note mici, asta ar insemna ca si u ar trebui sa-ti faci temele si sa fii mai concentrata la evaluari!tongue