| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema grava nu stiu sigur daca e medicala sau psihologica.De anul acesta am inceput sa ma simt mai prost, sa fiu mai afectat de notele pe care le primesc.primul impact a fost un 2 la engleza dupa care am luat 4 la matematica si tot asa.cum am inceput primul semestru mi-am propus adanc sa nu mai iau note mici dar am luat un 3 la engleza din simplul fapt ca am uitat sa-mi duc lucrurile pentru un proiect si am fost cuminte si nici nu am vorbit apoi azi am luat unul si la franceza din simplul fap ca, atunci cand m-a intrebat profa ceva nu i-am spus "va rog frumos sa ma scuzati". acum sunt foarte suparat de fiecare data m-am inchis in mine in speranta ca o sa se rezolve ceva cu fiecare clipa care trece sunt tot mai suparat singurul lucru care ma imi ajuta este faptul ca ma gandesc ca Isus ma iubeste si imi este prieten.nu i-am spus mamei despre note fiindca cred ca s-ar supara si poate profesorii se vor indura de mine si imi vor sterge/corecta notele Va rog ajutati-ma cu un sfat o incurajare nu mai am puter esa fac NIMIC! Va multumesc...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DoarOana a răspuns:

Buna GuessWho,
Din cate vad, eu zic ca nu ai nimic, e evident ca nu ai intrat intr-o depresie dar notele mici te-au afectat. Eu zic sa te pui cu burtica pe carte si pe lunea care vine sa iti inveti ce ai de invatat, poate sa ridici mana la ceva materie sa te asculte, iei un 10 sau un 9 si o sa te simti din ce in ce mai bine. Poate anul asta e unul ghinionist pentru tine dar poti schimba asta daca inveti.
Pa, pa

| dudutm a răspuns:

Daca iei note de 2, 3 isneaman ca esti un copil normal:D
Majoritatea le-au laut, nu-ti bate capu ca nu ele te fac mai inteligent sau prost.

Asculta melodia ast : http://www.youtube.com/watch?v=OujlBDgBGVk

Poate te ajuta ca pe mine ma ajuta tot timpu:D.
Bafta

| Ğίααα a răspuns:

Eu sunt in clasa a 9a`.
Siii` invat destul de bine.
Dar, la sfarsitu` semestrului I am luat un 4 la engleza :O. Profa` mi-a strikt toata media, doar din simplu` fapt ca nu am avut niste verbe...straight face. Asta e :-