| Florennce a întrebat:

Am o problema... sa zic o problemuta. El e melancolic, eu sunt o colerica-melancolica.
Credeti ca ne potrivim? Adica. ne intelegem bine, vorbim, comunicam, ne observam unul pe celalalt. Amandoi ne ascundem unul de celalalt, insa eu il observ pe el si el pe mine..si. ne intelegem bine pot zice. Dar. intr-o relatie, intr-o familie. oare ne potrivim ca si temperamente? Multumesc.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-o potrivire cum visezi dumneatale, toate curg liiin si ai impresia ca asa e dintotdeauna.te simti iubita, te simti in siguranta chiar si atunci cand maniat si in capatul rabdarii iti scapa una peste ochi, fiindca stii cat regreta si cat de mult te iubeste si tot tu esti cea care isi va cere iertare, fiindca il iubesti si mai mult. daca se intampla des insamna ca e invatat cu narav.si naravul din fire, nu are lecuire.ne observam? adica? ne pandim unul pe altul? insamna ca nu va cunoasteti bine si va prefaceti.cand veti fi, VOI insiva, si va veti cunoaste exact ASA cum santeti, de abia atunci puteti incerca sa va ganditi la lucruri serioase.si chiar si atunci, tot veti avea cate o coasta de drac.dar trebuie sa va mai si stapaniti.

| SolitarHacker a răspuns:

De ce nu?

| llljk a răspuns:

Nu sunt aşa de importante aceste aspecte. În viaţa de familie apar divergenţe în orice cuplu indiferent de poziţia fiecăruia.

Cea mai importantă e dragostea care o manifestaţi unul fată de celălalt, comunicare, intelegerea în general. Astea sunt aspectele principale pentru a porni în viaţa de familie.

Şi da, ca şi temperamente vă potriviţi pentru că dacă apar situaţi cînd unul dintre voi va trebui să lase de la el pentru a calma lucrurile colerici ar fi în stare pentru asta.

Colericii au o mare capacitate de a rezolva probleme. Sunt buni strategi si actioneaza cu incredere si curaj.

| razboinicu2016 a răspuns:

Daca la probleme invatati sa cedati cu siguranta va potriviti

| crissu2314 a răspuns:

Fiecare vine cu ceva nou si asfel va completati si nu va ve-ti plictisi niciodata asfel. oricum eu cred ca ve-ti fi o familie minunata
mult succeswinking