| 17Constantin a întrebat:

Salutare tuturor! Am o colega de clasa pe care o iubesc la nebunie dar care ma vede doar ca pe un prieten. Ne intelegem de minune, comunicam des si mai mult nimic. As vrea sa stiu:
1. E problema in mine sau in ea?
2. Cum sa fac ca sa avem o relatie?

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

1. Niciunul nu are o problema. Nu poti sa poruncesti inimii, daca nu se poate indragosti de tine nu inseamna ca ai o problema, inseamna ca ea pur si simplu te vede ca pe un prieten.
2. Nu ai cum. Daca ea nu vreo o relatie si nu e indragostita de tine nu ai ce sa faci. Poti sa incerci, dar nu garanteaza nimeni ca o sa si reusesti.

17 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

1.Problema nu este nici in tine, nici in ea, ci la tine.
2. Invit-o macar la un suc.

| 17Constantin explică (pentru neutrino):

1. Și care o fi fiind problema la mine?
2. Am invitat-o și nu numai odata. Am fost si la cinema impreuna si la cafenea si la circ chiar.

| Biiskrem a răspuns (pentru 17Constantin):

Ti-am spus, dacă insiști asupra a ceva ce ea nu vrea, o să-i sară ăleia capacele șiiii end of story. E ca și când i-ai îndesa ceva în gură.

| 17Constantin explică (pentru Biiskrem):

Uite că eu vreau să știu cum s-o fac să vrea, nu să-i sară capacele.

| neutrino a răspuns (pentru 17Constantin):

Si ai pupat-o?

| 17Constantin explică (pentru neutrino):

Sigur că da. Fără asta nici nu se putea.

Răspuns utilizator avertizat
| Voidwithin a răspuns:

Da alte fete nu mai exista?

| AdyAdeluş a răspuns:

Problema? Nu este o problema... fetei ii esti drag dar doar ca un prieten si atat. Nu e nici vina ta, nici a ei. Cum sa aveti o relatie? Pai daca ea nu te place mai mult de atat...totusi incearca sa te aproprii cat mai mult de ea in orice privinte.

| 17Constantin explică (pentru AdyAdeluş):

Suntem foarte apropiați. Ne spunem totul unul altuia. Aș vrea vreun sfat poate ce să mai fac ca să ma accepte.

| AdyAdeluş a răspuns (pentru 17Constantin):

Simplu. I-ai spus vreodata ca iti place de ea? Spune-I si las-o sa se gandeasca apoi cateva zile mai tarziu spune-I ca tu ai fost sincer cu ea si ca te doare tot ce face. O va emotiona si se va gandi mai bine. Si atunci...

| 17Constantin explică (pentru AdyAdeluş):

Desigur că i-am spus că o plac, ba încă foarte mult. Am fost cît mai sincer posibil însa fără rezultat. Nu mai știu ce să fac. Dacă mă respinge o să-mi pierd mințile garantat.

| AdyAdeluş a răspuns (pentru 17Constantin):

Omule. Tu esti genul ala care te sperii din orice. Tu crezi ca pe toti baietii i-am acceptat toate fetele. Asta este viata. Incearca, sau te vei intreba mereu cum ar fi fost daca... gandeste. Du-te si mai spune-i odata si spune-i cat de sincer poti ca o placi, privesteo in ochi si sarut-o. Daca chiar vrei sa ai o sansa.

| 17Constantin explică (pentru AdyAdeluş):

Bine, o să mai încerc odată.

| Biiskrem a răspuns:

Pur și simplu fata nu te place în sensul în care o faci tu. nu-s probleme nici „în tine", nici „în ea".
Dacă insiști să aveți o relație ceva mai serioasă, riști să înceapă să te evite. Rămâi cu o prietenie și... atât, în cazul în care nu vrei să-i sară capacele.

| 17Constantin explică (pentru Biiskrem):

Păi problema e că nu vreau doar o prietenie și atît, eu vreau mai mult. Doar că, nu prea știu cum să ajung la ceea ce-mi doresc.