| TimpulNuMoare a întrebat:

Am o problema...Si am spus ca va fi mai bine daca imi voi pune urmatoarea intrebare aici. Dar presupun ca inainte va trebui sa va zic povestea. Eu sunt genul de baiat sentimental, suparacios care cedeaza mereu primul in fata unei fete evident. Eu sunt cu o fata de cca 2 luni de zile. Problema e ca eu am destula incredere in ea... adica am pass ei de la mess si de la fb si oricum teoretic stiu cam tot ce ar putea face. Sau nu e asa? De fapt se pare ca nu. De cend m-am cunoscut cu ea aut intruna povesti despre fostul ei iubit si de ce faceau ei. Sincer mai intreb si eu nu neaparat sa aud de ala ca ca sa ii cunosc comportamentul dar cred ca este o greseala ceea ce fac. Apoi in urma cu cateva zile am vorbit cu o prietena de-a ei care este foarte de treaba, pentru ca eu sa aud dupa aceea urmatoarele cand iubita mea a iesit din conferinta ca : "Ea il iubeste pe fostul dar nu mai poate fi cu el, asta imi spune mie, de fapt da de inteles acest lucru. Iar cand se saruta cu tine mie mi-a zis ca se gandeste uneori la fostul."
Iar eu am intrebat: "Atunci de ce isi bate joc de mine?"
Ea mi-a zis ceva de genul: "Ea a zis ca te iubeste pe ine si nu va renunta la tine dar il iubeste si pe el si nu poate fi cu el deci nu va fi cu el."
Apoi eu m-am despartit de iubita mea deoarece am crezut ca il iubeste si ca nu merita iubirea mea. Dar nu stiu cum s-a intamplat sa imi spuna a doua zi cu lacrimi in ochi ca nu il iubeste pe el si ca de fapt ma iubeste pe mine si ca nu poate renunta la mine deoarece tine prea mult. Prin urmare fostului i-a dat ignore, si nu a mai vorbit cu el la telefon deloc nu ia mai raspuns ca prin urmare am vazut mesaje de la el "De ce nu imi mai dai nici-un semn de viata?" Bine sa nu uit un detaliu important el stia ca eu sunt cu ea ba chiar am vorbit cu el. Si i-am zis ei ca "Dupa cum vorbeste cu mine vrea sa scape de mine..." Pacat ca el dupa ce s-a despartit de ea a fost cu inca 4-5 fete si ii spunea ca o iubeste. Iar azi am cautat in arhiva ei si am vazut ca a vorbit cu un prieten de-al lui in care spunea ca nu ii mai pasa de fostul si ca ma iubeste pe mine s. a. Eu am zis sa cred ce scrie acolo. Intrebarea mea e urmatoarea. Credeti ca e bine ca am iertat-o, credeti ca e bine ca sunt cu ea acum, ar trebui sa fac ceva in aceasta privinta? pentru raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| Stefe a răspuns:

Pai in primul rand cati ani sa stiu ce sfat iti dau.in al doilea rand eu sunt fata.si uneori fetele joc foarte bine teatru.am auzit multe fete spunad:cand ma sarut cu ala ma gandesc la bunaciunea aia. Inseamna ca si-a batut joc de tine adica a fost cu tine probabil doar ca sa il faca jelos pe fostul sau nu avea cu cine sa se sarute sau stea.si probabil plangea doar asa ca sa te rempaci cu ea sa nu cada de proasta deci nu trebuia sa o ierti. stiu multe despre baietii sensibili ii ador(o buna calitate) dar daca vei ierta pe toata lumea vei cadea de fraier si o sa fii barfit(SI EU SUNT FOARTE SENSIBILA)DAR NAM CE FACE

5 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Bai lasati-o-n fasole si luati o pauza.Cred ca va veti da seama cel mai bine ce ii trebuie fiecaruia.

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Frate,te cam joaca pe degete fata asta.Cine iti garanteaza ca atuncea cand se saruta cu tine nu se gandeste la ala? Se gandeste doar ca nu-ti spune ca un om nu se schimba peste noapte si cred ca ce a folosit ea este tehnica cu lacrimi de crocodil.Un sfat ca de la baiat la baiat ar fi sa o lasi si sa nu te mai stresezi atata, nu se merita.Aratati caracterul de baiat si nu te lasa molesit de o fata ca daca am sta dupa fiecare asa...am fi prostii planetei.

| apocalipso1994 a răspuns:

Cred ca trebuie sa ai mai multa incredere in ea, sa dai mai multe sanse relatiei voastre.Parerea mea e ca o relatie serioasa se bazeaza in primul rand pe sinceritate, intelegere, o prietenie adevarata si un respect reciproc iesit din comun. Gelozia trebuie sa existe intr-o oarecare masura, dar nu trebuie sa fie prea mare.
Pune lucrurile frumoase si bune intr-o balanta alaturi de cele negative si atunci iti vei da seama ce trebuie sa faci cu relatia dintre voi doi.Decizia este doar a ta!

| MiiAndHimBaiiLove a răspuns:

Hmm.de obicei fetele stiu sa joace foarte bine teatru (si eu sunt fata si de multe ori am obt ce am vrut doar printr`o singura lacrima oh go on laughing), de aceea incearca sa o testezi cu ceva [gandeste`te la ceva potrivitwinking] Totodata ofera`i mai multa incredere, fiindca fetelor le place sa li se ofere increderewinking! Bafta kiss!

| Milkyleaves a răspuns:

Buna.Eu sunt Ionela.Mi-as dori sa te pot ajuta sa gasesti raspunsuri la intrebarile care par ca te nelinistesc.Ma poti gasi la id-ul fogelline. oasis.Te astept cu drag.Doamne ajuta!